Aina.lt nuotr.

Socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“

Gruodžio 3 – ioji Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – iąją  Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.

Socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!!!“ tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Šia akcija kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš“ – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes“ – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti.

Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga, gruodžio 3 dieną 13 val. prie akcijos kviečia jungtis Savivaldybės, švietimo ir ugdymo įstaigas, NVO organizacijas, viešąsias įstaigas, asociacijas, verslo įmones, žiniasklaidos atstovus, geros valios žmones, savanorius,  visuomenininkus ir tuos, kurie yra neabejingi žmonių su negalia socializacijai, įtraukčiai. Dalyvaujantys akcijoje bus kviečiami sukurti „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“. Sustojus į „Neįgalusis“ simbolį tą pačią valandą visoje Lietuvoje, Europoje suskambės akcijos himnas – Omertos daina „Tu gali“.

Kelis metus iš eilės šios akcijos globėjas yra LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Norintys prisijunti prie socialinės akcijos arba ją organizuoti savo įstaigoje, susisiekite el. paštu asirtutaimes@gmail.com arba telefonu 8 607 89887 (Edita).

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: