Socialinės darbuotojos triūsą vainikuoja džiugios įkurtuvės

Nors Socialinių darbuotojų diena daugiau nei prieš savaitę praėjo, nusinešdama šventinį šurmulį, šiandien Panevėžio rajono savivaldybės salėje vykusiame šios profesijos atstovų pasitarime vėl skambėjo sveikinimai. Jie buvo skirti Velžio seniūnijos vyriausiajai socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis Almai Krikščiūnienei.

Šios specialistės rūpesčiu skurdžiai gyvenanti jauna seniūnijos gyventoja 32 metų Edita su dviem mažamečiais sūneliais netrukus turės šiltus ir patogius namus.

Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius ir Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis padėkojo A. Krikščiūnienei už pavyzdingai atliekamą socialinės darbuotojos darbą, skirtą teikti pagalbą žmonėms, kuriems jos labiausiai reikia ir kurie negali be kitų pagalbos išspręsti savo gyvenimo problemų.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, A. Krikščiūnienės dėka visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ Velžio seniūnijoje, Keravos kaime, nupirko dviejų kambarių butą, kuriame netrukus apsigyvens vieniša motina su vaikais.

Iki šiol šeima gyveno Velžyje nuomojamame būste be patogumų.

„Buvo skaudu matyti, kaip ši į gyvenimą visomis valios pastangomis besikabinanti, savo vaikus be galo mylinti ir juos auginti trokštanti, bet tam sąlygų neturinti moteris skęsta skurde. Metų buto nuomą ji susimokėjo iš savo vienkartinės gimdymo išmokos. Nors vandenį tenka semti iš šulinio, jos berniukai visada apskalbti ir prižiūrėti, varganas butukas kiek įmanoma išdailintas ir sutvarkytas“, – pasakojo socialinė darbuotoja.

Nuo pat vaikystės skaudžiai likimo skriausta Edita stokoja socialinių įgūdžių, tačiau sulaukusi pagalbos, puikiai gali pasirūpinti savo vaikais, kurių vienam dabar 8-eri, kitam – pusantrų metų.

Nelaukdama, kol vieniša motina sulauks eilės socialiniam būstui gauti, A. Krikščiūnienė praėjusią žiemą kreipėsi į visuomeninę organizaciją „Gelbėkit vaikus“. Parašiusi elektroninį laišką su pagalbos prašymu, socialinė darbuotoja netrukus sulaukė šios vaikų likimais besirūpinančios organizacijos atstovų dėmesio.

Kovo mėnesį A. Krikščiūnienė su Edita buvo pakviestos į LNK televizijoje transliuojamą paramos akciją-projektą „Už vaikystę“. Šia akcija siekiama labiausiai pažeidžiamiems Lietuvos vaikams ir šeimoms suteikti pagalbą. Projektą kasmet vainikuoja kartu su LNK televizija organizuojamas paramos koncertas.

„Velžį greitai apskriejo žinia, kad mes važiuojame į televiziją. Esu dėkinga ir Velžio, ir Panevėžio rajono gyventojams, ir visiems geros valios Lietuvos žmonėms, kurie aukojo pinigų. Jų buvo surinkta pakankamai butui nupirkti“, – sako A. Krikščiūnienė.

Šeimai tinkamas butas, už kurį sumokėta 14 tūkst. 100 eurų surinktos paramos lėšų, buvo rastas netoli nuo Velžio esančiame Keravos kaime, aštuonių butų name. Praėjusį pirmadienį visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė sudarė buto pirkimo sutartį.

Šiomis dienomis A. Krikščiūnienė padės į naujai nupirkto buto rūsį suvežti Editos žiemai pasiruoštas konservuotų daržovių atsargas, o spalio 20 dieną, buvusiems savininkams atlaisvinus butą, šeima ketina švęsti įkurtuves.

„Tai gero, nuoširdaus ir rūpestingo socialinio darbuotojo darbo pavyzdys“, – A. Krikščiūnienės pastangas įvertino Savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis.

Netrukus Savivaldybė su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“ pasirašys bendradarbiavimo sutartį. Ja bus įsipareigota dirbti abipusiai naudingą darbą mažinant vaikų socialinį atskirtumą Panevėžio rajone.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *