Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-07-14

Sodybos nuoma vestuvėms: kaip išsirinkti?

Lietuvoje populiaru vestuves atšokti kaimo turizmo sodyboje. Čia telpa daug žmonių, aplink – jauki gamta, galima susikurti tokią vakaro programą, apie kokią tik svajojama. Žinoma, kad realybė atitiktų lūkesčius, labai svarbu išsirinkti tinkamą sodybą. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Sodybos dydis

Šiandien vestuvės būna labai įvairios: vienose susirenka visa plati giminė ir didžiulis būrys draugų, kitose amžina meilė prisiekiama vos prie kelių artimiausių žmonių ir atšvenčiama kuklioje artimųjų kompanijoje. Todėl prieš renkantis sodybą nuomai svarbu jau turėti svečių sąrašą. Taip žinosite, kiek žmonių turėtų talpinti nuomojama sodyba. Dažnai nerimaujama, kad vietos bus per maža, bet jos gali būti ir per daug! Jeigu sodyba skirta 100 žmonių, 20-ies grupelė ten jausis nejaukiai, erdvė bus per didelė, ją bus sunku suvaldyti.

Vietos miegui

Jeigu planuojate vestuvių šventimą su nakvyne, labai svarbu iš anksto pasidomėti, kiek svečių gali apnakvindinti pasirinkta kaimo turizmo sodyba. Dažnai šventei skirta erdvė talpina daugiau žmonių negu yra miegojimo vietų. Kai kurios vestuvių nuomai pritaikytos sodybos turi atskirus namelius ar labiau atskirtas erdves jaunųjų kambariui. Taip gaunama daugiau privatumo, galima patogiau pailsėti ir jaustis išskirtinai net naktį. Svečių privatumas miegamuosiuose taip pat gali labai skirtis: vienose sodybose svečiai apnakvindinami vienoje ar keliose didelėse erdvėse, kuriose stovi daug lovų. Kitose kaimo turizmo sodybose įrengti maži privatūs kambariukai, kur galima apsistoti šeimomis ar net poromis. Šis variantas dažniausiai būna patogesnis.

Bendra stilistika

Nuomai skirtos sodybos labai skiriasi ne tik siūlomomis paslaugomis, kainomis, bet ir bendra stilistika. Vienur jus pasitiks tikras autentiškas lietuviškas kaimas, kitur viskas primins Provanso vilą, kažkur apskritai nebus panašu į kaimą, ten lauks modernus minimalizmas. Nėra gerų ar blogų variantų, svarbiausia, kad pasirinkta sodyba nuomai atitiktų bendrą vestuvių stilistiką. Tarkime, jeigu planuojate vestuves su visais senoviškais lietuviškais papročiais, puikiai tiks autentiška tikro kaimo sodyba. Visai kas kita, jeigu vestuvės dvelkia šiuolaikišku minimalizmu – tokia pat turėtų būti ir vieta šventei. Pirmiausiai vizija turėtų gimti mintyse, tuomet galėsite ieškoti ir realios kaimo turizmo sodybos.

Planuojamas biudžetas

Biudžeto plano sudarymas turėtų būti vienas pirmųjų žingsnių organizuojant vestuves. Svarbu apgalvoti, kam ketinate skirti daugiausiai pinigų, kas jūsų šventėje jums atrodo svarbiausia. Vieniems tai – ypatinga fotosesija, kitiems – gurmaniškos vaišės, tretiems – išskirtinė aplinka ir unikalios dekoracijos. Galbūt jums svarbu viskas ir esate pasiryžę už tai pakloti nemenką pinigų sumą? Tik nusprendę, koks yra jūsų biudžetas ir kiek iš jo ketinate skirti nuomojamai sodybai, galėsite dairytis jums tinkamo varianto. Taip sutaupysite daug laiko ir energijos, mat atkris tos kaimo turizmo sodybos, kurios viršija jūsų biudžetą.

Maitinimo paslaugos

Vieni nuomojamos sodybos savininkai siūlo tik erdvę šventei, kiti gali suruošti ir vaišes. Taigi turėtumėte apsispręsti, ar visą puotos vargą norite patikėti sodybos šeimininkams, ar esate susikūrę ypatingą meniu, kai maistas bus ruošiamas kažkur kitur ir pristatomas į šventės vietą. Abiem atvejais būtina atidžiai išstudijuoti siūlomą meniu, apgalvoti apie kiekvieno svečio poreikius. Pavyzdžiui, galbūt tarp bičiulių yra vegetarų? Atskiras klausimas – alkoholiniai gėrimai. Vienos kaimo turizmo sodybos siūlo bendrą paketą su maistu, kitos alkoholinius gėrimus parduoda už atskirą kainą, trečios alkoholiu neaprūpina, tad jį tenka užsisakyti iš kitur arba atsivežti patiems. Yra ir tokių, kur savas alkoholis griežtai draudžiamas. Šiuo aspektu ypač svarbu pasidomėti, mat dėl jo dažnai kyla įvairių nesusipratimų.

Atstumas

Vieni pirmiau renkasi sodybą nuomai, tuomet sprendžia, kur būtų galima šalia susituokti. Kiti daro atvirkščiai – pirmiau išsirenka bažnyčią ar civilinės metrikacijos skyrių, tada ieško kažkur netoliese esančios kaimo turizmo sodybos. Abu variantai yra geri ir abiem atvejais galioja tas pats patarimas: nuomojama sodyba neturėtų būti toli nuo vietos, kur vyks oficiali santuokos ceremonijos dalis. Kad ir kokia graži būtų kaimo turizmo sodyba, jeigu iki jos teks vykti kelias valandas, patirtas diskomfortas neatpirks šventei skirtos vietos grožio. Viena yra kažkur vykti patogiai apsirengus laisvalaikio rūbais, visai kas kita ilgai sėdėti automobilyje pasipuošus vestuvine suknele ir kostiumu.

Supanti aplinka

Renkantis sodybą vestuvėms daug dėmesio skiriama jos interjerui ir kartais pamirštama pasidomėti, kokia aplinka supa šventei skirtą vietą lauke. Vienur aplink plyti miškai, laukai, kitur tyvuliuoja ežeras. Vienos kaimo turizmo sodybos itin atokios, kitos įsikūrusios prie gyvenviečių, kuriose verda gyvenimas. Pastaruoju atveju gali tekti pagalvoti apie keliamą triukšmą, susitaikyti, jog netoliese šmirinės svetimi žmonės, galbūt ir jie kels kažkokį triukšmą. Beje, jeigu nuomojamos sodybos aplinka labai graži, galbūt čia bus galima daryti ir vestuvinę fotosesiją, kas yra labai patogu, nes nereikia kažkur blaškytis, ilgai palikti svečių.

Papildomos paslaugos

Į vestuves besiorientuojančios kaimo turizmo sodybos kartais siūlo įvairias įdomias papildomas paslaugas. Vienos jų siūlo išbandyti jaunųjų pasivažinėjimą bei fotosesiją žirgų tempiama karieta, kitos vaišina tradiciniais to krašto šventiniais valgiais, trečios sukuria autentišką vakarą ir supažindina su senaisiais lietuvių vestuviniais papročiais. Kur dar pirtelės, baseinai, burbulinės vonios, sporto aikštynai… Vestuvių dieną tai neatrodo labai aktualu, bet antroji vestuvių diena dažniausiai būna mažiau oficiali, kai galima tiesiog smagiai atsipalaiduoti. Taigi dažnas džiaugiasi galėdamas atgauti jėgas pasikaitindamas pirtelėje ar atsigaivindamas čia pat esančiame baseine.

Kiti patarimai

  • Pasirinktą sodybą prieš nuomojantis būtinai apžiūrėti gyvai. Kartais nuotraukos gana stipriai skiriasi nuo realybės. Beje, geriausia sodybą apžiūrėti tuo pačiu metų laiku, kokiu ir ketinate tuoktis, mat žiemą ir vasarą ta pati vieta gali atrodyti labai skirtingai.
  • Pasidomėti, ar jūsų šventės dieną šalia bus kokių nors kitų svečių, švenčių, ar visa sodyba priklausys tik jums.
  • Labai atidžiai perskaityti sutartį, įsitikinti, kad joje nėra paslėptų mokesčių. Tarkime, vienur sodybos dekoras jau būna įskaičiuotas, kitur už tai tenka susimokėti papildomai.
  • Verta pasidomėti, ar yra koks nors triukšmo ribojimas, iki kelintos valandos galima garsiai leisti muziką, ar galima tai daryti ne tik viduje, bet ir lauke. Kartu naudinga pasidomėti, ar yra galimybė šalia leisti fejerverkus.
  • Planuojant specialią programą, pvz., filmuko rodymą, pasidomėti, ar bus reikalinga technika, ar ją turėtumėte atsigabenti patys.
  • Jeigu sodybą nuomojatės labai iš anksto, būtina pasiklausti šeimininkų, ar jie neplanuoja kokių nors rekonstrukcijų, šalia vykstančių sodybų, aplinkos renovacijos ar kažko panašaus, kas galėtų nemaloniai nustebinti vestuvių dieną.

Parengta pagal www.sodybuskelbimai.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: