Šokių pamokos per karantiną: ar įmanoma išmokti šokti žiūrint į kompiuterio ekraną?

Kaip ir daugybę kitų ugdymo sričių specialistų, taip ir šokių mokytojus pandemija privertė dirbti nuotoliniu būdu. Dėl to norinčiųjų mokytis šokti, įvairiais duomenimis, sumažėjo maždaug trečdaliu. Atsisakiusieji tokių užsiėmimų, matyt, pagalvojo, kad išmokti šokti žiūrint vien tik į kompiuterio ekraną vargu ar įmanoma. Tačiau šokių mokytojai turi kitą nuomonę ir sako, kad reikėtų į šokį žvelgti plačiau.

Neliko baimės improvizuoti

Šokių mokyklos ir asmenybės ugdymo centro „Motus“ įkūrėjas Ramūnas Sinkevičius sako, jog jau beveik metus trunkantis darbas karantino sąlygomis parodė, kad apie 70 proc. kontaktinėse pamokose dalyvavusių mokinių jas ir toliau lankė šioms persikėlus į virtualiąją erdvę. Daugelis jų iki šiol nuotoliniu būdu dalyvauja gatvės šokio, šiuolaikinio šokio, baleto, pramoginio šokio ir breiko pamokose.

Vienas iš netikėtų karantino laikotarpiu atsiradusių reiškinių, pasak R. Sinkevičiaus, yra pasikeitusi šokių pamokų reikšmė. Buvo pastebėta, kad žmonėms šokių pamokos tapo ne tik vieta, kur mokomasi šokti, bet ir erdve išsikalbėti.

„Nuotolines šokių pamokas pasirinkusiems žmonėms labai svarbiu elementu tapo bendravimas, kai norisi tiesiog pasikalbėti ar būti išklausytam. Kartais susidarydavo įspūdis, kad dalis žmonių visai neturi su kuo pasikalbėti namuose. Noras jaustis bendruomenės, grupės dalimi ypač juntamas tarp vaikų. Jaunimas jau senokai kalbasi apie tai, ką jie darys, kokiuose konkursuose dalyvaus, kai gyvenimas grįš į normalias vėžes“, – pasakojo R. Sinkevičius.

Jo teigimu, nuotolinės šokių pamokos taip pat turi ir vieną didelį privalumą – mokiniai tapo drąsesni ir galintys laisviau improvizuoti.

„Mokiniai drąsiau improvizuoja, mat jaučia, kad namuose, savo erdvėje, niekas jų nestebi, nevertina. Tai yra labai svarbu, nes taip ugdomas pasitikėjimas savimi. Be to, improvizuojant įjungiamas kūrybiškumas ir labiau atsipalaiduojama. Pandeminiu laikotarpiu, tikiu, daugeliui to atsipalaidavimo trūko“, – komentavo „Motus“ įkūrėjas.

Naudinga ne tik kūnui, bet ir protui

Kalbėdamas apie realią galimybę išmokti šokio nuotoliniu būdu, R. Sinkevičius tikino, kad pamokos efektyvumas priklauso nuo pasirinkto šokio stiliaus ir veiklos pamokoje.

„Atlikti kūrybines užduotis, ypač tokias, kurios turi vykti grupėse, žinoma, yra neįmanoma. Tačiau jeigu mokiniai mokomi tik šokio technikos, įmanoma pasiekti tikrai neblogų rezultatų. Ypač jei tai stilius, kuris nereikalauja judesių ant grindų“, – aiškino pašnekovas.

Jis taip pat akcentavo, kad į šokį visuomet reikia žvelgti ne tik kaip į pramogą ar galimybę socializuotis, bet ir kaip į sportą.

„Šokio pamokose stiprinami kūno raumenys, lavinamas lankstumas, koordinacija, orientavimasis erdvėje, socialinė kompetencija. Mokslininkai yra nustatę, kad šokis lavina itin svarbius žmogaus gebėjimus ir net mažina silpnaprotystės riziką“, – pabrėžė R. Sinkevičius.

Kad šokis yra labai naudingas ne tik vaikams, bet ir pagyvenusiems žmonėms, nustatė Niujorko Alberto Einšteino medicinos koledžo ilgalaikis tyrimas. Juo buvo įrodyta, kad reguliariai šokant silpnaprotystės rizika sumažėja 76 procentais. Tai reiškia, kad ritmiškas judėjimas yra naudingesnis nei skaitymas, silpnaprotystės riziką mažinantis 35 proc., ar kryžiažodžių sprendimas, silpnaprotystės riziką mažinantis 47 proc.

R. Sinkevičiaus teigimu, apie šokio naudą ir tai, kad šokio mokytis ir išmokti galima net ir nuotoliniu būdu, bus galima  daugiau sužinoti ir gegužės 1 d. organizuojamame nuotoliniame renginyje „Tarptautinė šokio diena su „Motus“, skirtame paminėti šią savaitę minėtą tarptautinę šokio dieną.

„Norime švęsti šokio dieną ne tik siaurame rate, bet ir su kitais, nes žinome šokio teikiamą naudą žmogui ir siekiame skleisti žinią apie tai, kad šokis yra didelė vertybė ir gali pakeisti žmogaus emocinę, fizinę būklę ar net gyvenimą“, – sakė „Motus“ įkūrėjas.

Pasak jo, apie šokio naudą jaunam ir senam renginio metu pasakos ir praktinius užsiėmimus renginyje „Tarptautinė šokio diena su „Motus“ ves Baiba Klints, Kasparas Meilandas, Arūnas Mozūraitis, Kristina Tarasevičiūtė, Tomas Araškevičius ir Tomas Karvelis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: