Soliariumo paslaugomis mėgaukitės saugiai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento (toliau – Panevėžio departamentas) specialistai primena, kad asmenys, nusprendę pasinaudoti soliariumo paslaugomis, prieš tai turėtų pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Soliariumo paslaugų vartotojams primename, kad deginantis soliariume nerekomenduojama naudoti įdegį stiprinančius (skatinančius) kosmetikos gaminius. Soliariumu neturėtų naudotis I-II odos tipą turintys asmenys (šviesiaplaukiai, šviesiaodžiai, mėlynakiai), nėščios moterys, daug apgamų, strazdanų, piktybinių odos pakitimų turintys ar praeityje stipriai nudegę saulėje asmenys. Nerekomenduojama naudotis soliariumu sirgusiems odos vėžiu ar turintiems odos vėžiu sirgusių šeimos narių. Vengti dirbtinių saulės spindulių reikėtų ir vartojantiems odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams padidinančius vaistus (preparatus) bei sergantiems odos ligomis. Asmenys, kuriems yra implantuoti širdies stimuliatoriai ar transplantuoti organai taip pat neturėtų naudotis soliariumo teikiamomis paslaugomis.

Jaunesniems nei 18 metų asmenims soliariumų paslaugas teikti draudžiama.

Siekiant nepakenkti savo sveikatai ir džiaugtis gražiai įdegusia oda, svarbu laikytis deginimosi soliariume taisyklių. Prieš naudojimąsi soliariumu rekomenduojama kūno ir veido odos netepti kremais, losjonais, dezodorantais ar kitomis kosmetinėmis priemonėmis. Pirmojo deginimosi soliariume trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 10 min., o tarp dviejų deginimosi seansų daroma ne trumpesnė kaip 48 val. pertrauka. Deginimosi soliariume skaičius neturi viršyti dviejų kartų per savaitę ir daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus. Deginantis soliariume būtina naudotis apsauginiais akiniais, rekomenduojama dengti plaukus, randus, tatuiruotas kūno vietas, moterims – dengti krūtis. Apsilankius soliariume rekomenduojama paprašyti „Soliariumo paslaugų teikimo kortelės“, kuri skirta apsilankymams ir apsilankymų trukmei registruoti, kad galėtumėte kontroliuoti savo apsilankymų skaičių.

Svarbu atminti, kad nesaikingo deginimosi soliariume pasekmės gali būti: odos nudegimai, akių pažeidimai (akies ragenos uždegimas (fotokeratitas), akies junginės uždegimas (fotokonjuktivitas), katarakta. Taip pat galimas ir priešlaikinis odos senėjimas; imuninės sistemos susilpnėjimas ir su tuo susijusi didesnė infekcinių susirgimų rizika; odos vėžys ar piktybiniai odos pakitimai.

Panevėžio departamento specialistai, vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 71:2009 „Soliariumai. Sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-517 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 71:2009 „Soliariumai. Sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ (toliau – HN 71:2009) 2015 metais atliko 12 patikrinimų Panevėžio apskrities soliariumo paslaugas teikiančiose įmonėse, iš kurių 33 proc. nustatyti pažeidimai. Daugiausia pažeidimų buvo dėl netinkamos patalpų ir įrangos priežiūros, paslaugų vartotojams siūlomų pasenusių kosmetikos gaminių, nevykdomos įrangos darbo kontrolės ir būtinos informacijos neteikimo apie soliariumo paslaugas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: