Sostinėje protestuoja pieno gamintojai

Trečiadienį į protesto akciją sostinėje susirinko dėl žemų pieno supirkimo kainų nuostolius patiriantys ūkininkai. Tarp protestuotojų – gausus būrys ūkininkų iš Rokiškio, į sostinę išsirengusių kautis dėl žlugdomo pieno ūkių verslo.

Protestuotojai planavo į sostinę atsigabenti ir karvių, tačiau vėliau persigalvojo. Karves simbolizuoja ant neštuvų nešamas karvės skeletas, apkaišytas žvakutėmis. Į mitingą susirinko apie 1,5 tūkst. ūkininkų iš visos Lietuvos, jų žygis – nuo Seimo iki Žemės ūkio ministerijos, kur ir vyksta protestas.

Pieno gamintojų noro protestuoti nenumalšino ir praėjusią savaitę Seimo priimtas įstatymas, kuriuo iki 2017 m. nustatytos minimalios pieno supirkimo kainos – ne mažiau kaip 165 eurai už toną supirkėjams ir perdirbėjams ir ne mažiau kaip 130 eurų už toną tarpininkams. Šio įstatymo dar nepasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o Konkurencijos tarnyba informavo, jog toks kainų reguliavimas negali būti taikomas.

Protestuotojai reikalauja grąžinti sumažintas papildomas nacionalines tiesiogines išmokas už 2012 metus, skirtas Lietuvos žemdirbiams, kuriems bendra nacionalinių ir ES tiesioginių išmokų suma yra nuo 5 tūkst. iki 300 tūkst. eurų, kompensuoti 70 mln. eurų nuostolių už 2015 metus, užtikrinti, kad kooperatinei „Pienas LT“ pieno perdirbimo įmonei būtų suteiktas valstybei svarbaus ekonominio projekto statusas. Taip pat prašoma sukurti pieno rinkos gyvybingumo palaikymo fondą, panaudojant pridėtinės vertės mokesčio, surenkamo į valstybes biudžetą iš pieno ir pieno produktų, tarifo dalį – 16 proc. – kaip valstybės paramą pieno gamintojams, 30 proc. sumažinti Žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojų skaičių.

 

Aldona Minkevičienė

Rokiskis

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: