Spalio 3 d. Skubėk į Krekenavą!

Skubėk spalio 3 dieną į Panevėžio rajoną ir „Atrask Krekenavą“!

Jau šeštąjį kartą startuos orientavimosi sporto projektas „Atrask Krekenavą“. Jo organizatoriai, orientavimosi sporto klubas „Arboro“, visus Lietuvos gyventojus, neabejingus orientavimosi sportui, kviečia į Panevėžio rajone esantį Krekenavos regioninį parką į dvi trasas – mažąją iki 30 km, skirtą mėgėjams orientacininkams, ir didžiąją apie 50 km, skirtą profesionaliems sportininkams. Dalyvių pora, gavusi žemėlapį, turės kuo greičiau dviračiu ir bėgte įveikti trasą, atsižymėti tam tikruose punktuose.

Projektas startavo 2010 metais. Tąkart varžybose dalyvavo 20 sportininkų. Šiemet jau užsiregistravo 132 dalyviai, o iki renginio liko dar 5 dienos. Tai, kad projektas populiarus, liudija tiek dalyvių skaičius, tiek geografinis jų išsidėstymas. Į varžybas susirenka sportininkai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir, žinoma, vietiniai – krekenaviškiai. Krekenavos trasas ne vieną kartą įveikinėjo orientavimosi sporto Lietuvos rinktinės nariai Vilius Aleliūnas, Giedrius Sabaliauskas ir kiti. O šiemet savo jėgas mėgėjų trasoje žada išbandyti ir Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Pasak „Arboro“ klubo nario Giedriaus Valantino, šio projekto tikslas – ne tik įveikti orientavimosi trasas, bet ir parodyti Panevėžio krašto grožį. Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad mūsų krašte nėra daug vaizdingų kraštovaizdžių – tik krūmai ir pelkės, todėl trasa sudaryta taip, kad dalyviai galėtų pamatyti kuo daugiau įspūdingų vietų: ir Krekenavos regioninį parką su jame esančiu valstybės saugomu Rapolo akmeniu, ir Nevėžį, kurį vietomis galima tiesiog perbristi, ir piliakalnius, ir alkakalnius. Pro kur trasa suks šiemet, žino tik organizatoriai. Dalyvių laukia staigmena.

Po varžybų visų laukia atsipūtimas gamtoje – dešrelių kepimas ant laužo, karšta arbata, vaišės. Renginio globėjas – Seimo narys Domas Petrulis, kuris pats aktyviai sportuoja bei inicijuoja daug renginių, skatinančių sveiką gyvenseną bei pilietinį iniciatyvumą. Varžybos Krekenavoje ne tik pritraukia daug dalyvių, tačiau kasmet daugėja ir rėmėjų. Projektą aktyviai remia Krekenavos agrofirma, Krekenavos regioninis parkas, kavinė-baras „Gandralizdis“, maisto papildų prekybos tinklas „Maistas sportui“, UAB „Pamatų ranga“, „Bioparkas“, „Pirties krosnys“, UNO Parks – Sporto klubas gryname ore! ir kt. Prie savo krašto garsinimo prisideda ir ūkininkai iš Krekenavos, Krekenavoje esančios maisto prekių parduotuvės, privatūs asmenys.

 

Giedrius Valantinas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: