Spalvingos pučiamųjų muzikos festivalio akimirkos

Lietuvoje kuriasi vis daugiau varinių pučiamųjų instrumentų ansamblių, kurie groja klasiką, džiazą, patraukliai pateikia kūrinių aranžuotes, programą ir paįvairina ją netikėtomis staigmenomis. Skirtinguose miestuose gyvenančių vieno kolektyvo muzikantų atstumas negąsdina, nes viską nugali didelis noras džiaugtis ir džiuginti, muzikuojant kartu.

Vos prieš dvi savaites „Dūdų vasaros“ festivalyje lankėsi saldus ir nuotaikingas diksilendas „Sweetband“, o šįkart grėsmingų oro sąlygų akivaizdoje žiūrovus subūrė varinių pučiamųjų kvintetas „Brasspalvos“. Kolektyvo nariai – profesionalių simfoninių ir pučiamųjų orkestrų artistai, į Panevėžį atvykę iš Plungės, Klaipėdos, Trakų, Vilniaus, Garliavos ir Šilalės.

Panevėžyje dar nekoncertavęs ansamblis žiūrovus sudomino ne tik puikiu muzikiniu humoru, bet ir netikėtai paskelbtu konkursu. Trombonininkas Valentas Marozas kreipėsi į vaikus: „Kas garsiausiai išpūs tūbą, gaus neeilinę dovaną.“ Atsirado 3 ir drąsūs, ir itin kuklūs savo jėgas išbandyti nutarę mažieji dalyviai. Tūba – „sunkiasvoris“ instrumentas tiek garso, tiek ir apimties atžvilgiu, tad kiekvienam konkursantui vario milžiną palaikyti padėjo pats kvintete tūbą pučiantis Mindaugas Rarivanas. Beliko tik pūsti. Žiūrovai išgirdo pačių netikėčiausių garsų. Nugalėjo garsiausiai tūbą išpūtusi dalyvė Veronika. Jai buvo suteikta garbė padiriguoti ansambliui.

Liepos 22 d. 17 val. koncertuos Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Robertas Surblys).

Maloniai kviečiame vasaroti su „Dūdų vasara“!

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: