TV3 nuotr.

Specialistai ragina atsigręžti į atsinaujinančius energijos išteklius, bet ar kiekvienas gali sau tai leisti?

Šiandien mūsų namai gali papasakoti ne tik apie mūsų skonį, vertybes ir pomėgius, bet ir atskleisti požiūrį į globalias – klimato kaitos – problemas. Suklusti reikėtų kiekvienam, nes šiandien namų ūkiams tenka daugiau nei ketvirtis visos Europos Sąjungoje suvartojamos energijos. Negana to, beveik 80 proc. energijos vis dar yra pagaminama iš iškastinio kuro – dujų, naftos, anglies. Tačiau kiekvienas galime gyventi atsakingiau. Kaip tą padaryti, žiūrovai sužinos jau šį šeštadienį, TV3 laidoje „Tvarumo istorijos“.

Daugelį metų naudodami iškastinį kurą, susidūrėme ir su globaline klimato kaitos problema, kuri daro įtaką klimato atšilimui ir taršai. Dabartinė geopolitinė situacija taip pat prisidėjo prie kainų šuolio ir spartesnio perėjimo prie atsinaujinančių gamtos išteklių – saulės, vėjo ir vandens. Tai skatina ieškoti išeičių – šiuo metu mes vis dažniau girdime raginimus savo namuose diegti tvaresnius sprendimus, kurie taupytų elektros energiją.

Ir nors yra manančių, kad tai – dar tolima ateitis, arba ne pigiai kainuojantis malonumas, atsinaujinančios energetikos įmonės vadovas Vytenis Koryzna laidoje tvirtins, jog turėtų būti kitaip: „Mes iš karto sakėme, kad žalioji energija neturi kainuoti daugiau, nes ji daugiau ir nekainuoja“.

Pasak Vytenio, atsisakyti patogaus gyvenimo nenorime nė vienas. O jei naudotume žaliąją energiją, mažiau šildyti namų ar rečiau skalbti, siekiant sutaupyti, taip pat neprireiktų.

Pirmiausiai pašnekovas patars išsiaiškinti, kokią energiją gauname iš tiekėjo. Taip pat reikėtų žinoti, ar ji turi kilmės sertifikatą, kuris įrodytų, kad energija yra surinkta iš atsinaujinančių gamtos išteklių.

Jei suvartojamos energijos poreikis yra didesnis, siūloma apsvarstyti papildomas priemones. Pavyzdžiui, saulės elektrines. Jų atsipirkimas šiandien skaičiuojamas iki 3 metų. Galiausiai ekspertas siūlys išmaniosios energijos pritaikymą elektros prietaisams, kurie yra naudojami namuose.

Vytenio teigimu, tuomet vartotojai ne tik sutaupytų, bet ir uždirbtų: „Pavyzdžiui, elektromobilį galime įkrauti nieko negalvodami tik grįžę namo, arba mobiliojoje programėlėje nusistatyti, kad elektromobilio baterija būtų pakrauta per naktį, iki 7 ar 8 valandos ryto, kuomet rinkoje formuojasi neigiama kaina“.

Pašnekovas laidoje tikins, kad išmanūs sprendimai jau yra sukurti ir puikia veikia, tiesiog reikia įvertinti savo namus ir nuspręsti, nuo ko pradėti bei kas labiausiai imlu energijos suvartojimui.

Su tuo sutiks ir SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė  Eglė Dovbyšienė. Anot jos, daugiau apie savo įpročius atskleisti galėtų ir viena iš banko programėlių, apie kurią žiūrovai daugiau sužinos laidoje.

Jaunasis vedėjas Oskaras taip pat neatsiliks nuo laidoje dalyvaujančių specialistų ir pateiks savo patarimus, kaip taupyti elektros energiją.

Įvairios įžvalgos ir naudingi patarimai laidoje „Tvarumo istorijos“ – šį šeštadienį, 9.30 val. per TV3 televiziją.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: