Specialistai ragina saugotis pavojingų žarnyno infekcijų

Nors Panevėžyje fiksuojama daug susirgimų žarnyno infekcijomis, medikai teigia, jog laikantis paprastų taisyklių, tokią situaciją galima pakeisti.

Panevėžio miesto Visuomenės sveikatos specialistai pastebėjo, jog Panevėžyje antrus metus iš eilės fiksuojama ypač daug žarnyno infekcijų. Medikų teigimu, žmogaus gyvybei ir sveikatai pavojingų infekcijų skaičių gali sumažinti paprasti kasdieniai įpročiai.

Panevėžio miesto Visuomenės sveikatos biuro specialistai rengdami seminarus ir informaciją gyventojams remiasi ne tik stebėtojų surinktais sveikatos rodikliais, bet ir higienos instituto duomenimis. Remiantis „šviesoforo“ principu higienos instituto pateiktais duomenis, Panevėžys Lietuvos žemėlapyje „raudonuoja“ jau antrus metus. Tai reiškia, jog užkrečiamosiomis žarnyno infekcijomis šiame mieste sergama dažniau nei kitur. Virusinės ir bakterinės žarnyno infekcijos gyventojams sukelia stiprius sveikatos sutrikimus, tačiau Sveikatos stiprinimo specialistė Jurgita Mikoliūnienė teigia, jog apsisaugoti nuo šių ligų gali patys gyventojai atidžiau besirūpindami asmenine higiena.

Tačiau infekcinių ligų gydytoja Violeta Dambrauskienė sako, kad užkrečiamųjų ligų profilaktikos situacija gerėja. Anot medikės, didžiausia rizikos grupė – vaikai, kuriems rankų higiena dar nėra tapusi įpročiu.

Violeta Dambrauskiėnė teigia, jog artėjant šiltesniam metų laikui, infekcinių žarnyno susirgimų mažės, tačiau dalį jų pakeis kitokie, dažniausiai bakteriniai susirgimai.

Gydytojos teigimu, žmogus turi natūralią apsaugą nuo žarnyno infekcijų, tačiau organizmo atsparumas neretai suardomas vartojant antibiotikus. Ir tai yra viena iš priežasčių dėl ko gyventojai serga dažniau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: