Spektaklis „Komivojažieriaus mirtis“, užkariavęs Biržų festivalio žiūrovų simpatijas, atvyksta į Rokiškį

Šį penktadienį, kovo 18 dieną, Rokiškio kultūros centre vieši festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ senbuvis, nuolatinis ir ištikimas dalyvis, ne kartą pelnęs rokiškėnų simpatijas Valstybinis Šiaulių dramos teatras. Jis atveža dvi 2015-ųjų režisieriaus Arvydo Lebeliūno premjeras – jautrią istoriją visai šeimai „Kaštonė“ pagal A. Čechovą ir Arturo Milerio dviejų dalių melo dramą „Komivojažieriaus mirtis“. Pastarasis spektaklis vos prieš kelias savaites buvo puikiai įvertintas Biržuose profesionalių teatrų festivalyje – jis pelnė žiūrovų prizą. Tad spektakliai turėtų suvirpinti ir rokiškėnų širdis.

„Kaštonė“ – geriausias visų laikų kūrinys vaikams apie gyvūnus

Vidurdienį 12 val. scenoje – vienos dalies istorija visai šeimai „Kaštonė“ pagal rusų literatūros klasiko Antono Čechovo to paties pavadinimo apysaką, kuri pripažinta visų laikų geriausiu kūriniu apie gyvūnus vaikams. Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau, bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję. Pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės. Anot režisieriaus, spektaklis skirtas ne tik vaikams, jį kartu turėtų žiūrėti ir suaugusieji, nes tai – spektaklis šeimai.

Vaidina: Jūratė Budriūnaitė, Inga Jarkova, Rolandas Dovydaitis, Eduardas Pauliukonis, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Danguolė Petraitytė, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Aurimas Pintulis.

„Komivojažieriaus mirtis“ – spektaklis-prizininkas

Penktadienio vakaro vertas kultūros renginys – jau tituluotas spektaklis Arturo Milerio dviejų dalių melo drama „Komivojažieriaus mirtis“, vos prieš keletą savaičių publikos išrinktas pačiu geriausiu kitame šalies profesionalių teatrų festivalyje Biržuose ir apdovanotas žiūrovu prizu. Pjesė dramaturgui ir eseistui Arturui Mileriui pelniusi Pulicerio premiją ir laikoma XX amžiaus Amerikos dramaturgijos klasika, pastatyta 2015-aisais, kai pasaulis minėjo šio autoriaus 100-ąsias gimimo metines. Anot, spektaklio režisieriaus Arvydo Lebeliūno, tai – šeimos išlikimo istorija: „Šiuolaikiniame ekonominiame bėgime žmogus, ieškodamas būdo išsilaikyti, praranda vertybes, šeimą, net save patį. Viskas tarsi daroma dėl šeimos, o pasirodo, kad tas nepaliaujamas bėgimas, tas aukojimasis ir aukojimas virsta šeimos susvetimėjimo tragedija“.

Iš salės šią istoriją stebi žiūrovai, iš scenos gilumos – klouno galva grimasą primenančia šypsena. Būtent ši scenografijos detalė yra autentiška kopija atrakcionų parko radinio, aptikto 2005 m. uraganui Katryna praūžus per Naująjį Orleaną. Stichijos nelaimės liekana – tarsi sudužusios amerikietiškos svajonės simbolis ar pranašas. Spektaklio žanras – melo drama (ir tai ne gramatinė klaida!). „Aš supratau, apie ką ši pjesė – tai mẽlo drama“, – tik pradėjęs kurti pagrindinį komivojažieriaus Vilio Lomeno vaidmenį pasakė aktorius Antanas Venckus (beje, šiemet apdovanotas LR Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“).

Komivojažierių Vilį Lomeną vaidina Antanas Venckus, jo žmoną Lindą – Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer, o sūnus – aktoriai Aidas Matutis ir Anicetas Gendvilas. Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai: Juozas Bindokas, Rolandas Dovydaitis, Romanas Dudnikas, Inga Norkutė, Danguolė Petraitytė, Eglė Stanišauskaitė, Monika Šaltytė, Juozas Žibūda ir Aurimas Žvinys.

32-asis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ trunka nuo kovo 1 iki 20 dienos. Teatrai iš įvairių miestų per šias tris savaites žiūrovams ir komisijai pristato 20 spektaklių, iš kurių žiūrovai renka labiausiai patikusį. Paprastai spektaklius aplanko apie 8000 Rokiškio ir aplinkinių miestų bei miestelių gyventojai. Per uždarymą šį sekmadienį žiuri paskelbs geriausią spektaklį suaugusiems ir vaikams, išrinks geriausią moters ir vyro vaidmenį, taip pat antraplanį vaidmenį bei simpatiškiausią ir perspektyviausią aktorių. Beje, pirmą kartą per tris dešimtmečius pasikeitė vertinimo komisija: naujuoju komisijos pirmininku pakviestas režisierius Gytis Padegimas, tradiciškai liko ir įvairių profesijų rokiškėnų.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras Rokiškyje kovo 18 d. (penktadienį): spektaklis „Kaštonė“ – 12 val. (trukmė – 1 val. 40 min.; bilietai po 2 ir 3 eurus), spektaklis „Komivojažieriaus mirtis“ – 18 val. (trukmė – 2 val. 50 min.; bilietai – po 8 ir 10 eurų).

 

Valstybinio Šiaulių dramos teatro informacija
www.sdt.lt
Spektaklių foto: Artūras Staponkus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: