Sporto, kultūros ir švietimo rėmėjams – mežesni nekilnojamojo turto mokesčiai

Panevėžio miesto taryba nusilenkė 18 miesto įmonių, pernai parėmusioms sporto, kultūros bei švietimo veiklas ir pagal Labdaros ir paramos įstatymą joms nekilnojamojo turto mokesčių naštą bendrai sumažino 128 tūkst. eurų. Pernai miesto įmonės paramai išleido daugiau kaip 390 tūkst. eurų, bet kai kurios jų dėl mokesčių lengvatų į savivaldybę nesikreipė.

Daugiausiai klausimų tradiciškai turėjo buvęs parlamentaras Povilas Urbšys. Jis norėjo išgirsti, kiek rėmėjų paramą skyrė kultūrai ir ar ne daugiausiai pinigų gavo „Lietkabelio“ krepšinio klubas ir futbolo klubas „Panevėžys“.

Sprendimo projektą pristatęs Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Jokubas Leipus suskaičiavo, jog kultūrą parėmė keturi juridiniai asmenys, tačiau apie paramą „Lietkabeliui“ ir „Panevėžiui“ neatsakė.

P.Urbšys pastebėjęs, kad ne visi parėmusieji pageidauja grąžos, stebėjosi, kad beveik visų investicinių projektų įgyvendinimą Panevėžyje laimėjęs „Panevėžio statybos trestas“ paramai skyrė vos 700 eurų ir dar prašo 350 eurų sumažinti mokesčius. Buvusiam seimūnui užkliuvo ir tai, kad AB „LIetkabelis“ šiek tiek daugiau kaip 40 tūkst. eurų parėmęs savo vardo krepšinio klubą pretenduoja į 21 tūkst. eurų dydžio mokesčių lengvatą.

Opozicijos lyderei Gemai Umbrasienei irgi norėjosi, kad rėmėjai daugiau dėmesio parodytų kultūrai, nes sportas turi didesnių galimybių užsidirbti ir pats.

Valdančiųjų atstovė Birutė Valkiūnienė akcentavo, kad parama yra savanoriškas dalykas, todėl kiekviena iš jų yra verta padėkos.

Arūnas Balčiūnas, pabandęs pademonstruoti geografijos žinias, tikino, jog negalima džiaugtis, kai Panevėžio krepšinio komanda nukala Paryžių, kuris yra du kartus didesnis už Lietuvą.

Pasidalinęs J.Miltinio dramos teatro patirtimi, Laimutis Sėdžius paragino kultūros įstaigų vadovus patiems pasirūpinti rėmėjų paieška, nelaukiant kol kas nors ateis ir pats tą paramą pasiūlys.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: