Sportuokime visi – nesvarbu kas esi!

Šiemet pirmą kartą vyko  sporto iniciatyvos  Panevėžio miesto jaunimui su specialiaisiais poreikiais pagal programą „LTeam START UP“.

Ieškoti, surasti, skatinti ir paremti – tokia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ misija.

Vienas iš programos tikslų – skatinti jaunimo su specialiaisiais poreikiais  fizinį aktyvumą kaip geriausią sveikatos formavimo ir laisvalaikio praleidimo būdą.

Vaikams ir jaunimui, turintiems specialiųjų poreikių, Panevėžio mieste nepakanka ir nėra pritaikytų sportinių veiklų. Jie  neturi galimybės lankyti bendrų neformaliojo švietimo užsiėmimų su įprastais vaikais dėl sveikatos sutrikimų. Kompleksinių problemų turintiems vaikams ir jaunuoliams reikalinga individuali specialistų ar specialiųjų pedagogų  pagalba bei pritaikytos programos.  Todėl į  projekto sportines veiklas buvo pakviesti dalyvauti Panevėžio mieto ir rajono asmenys, su specialiaisiais poreikiais. Jiems  buvo sudarytos galimybės aktyviau leisti laisvalaikį,  vystytis fiziškai bei stiprinti sveikatą.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo programos „LTeam START UP“ dėka, centro ugdytiniai turėjo unikalią galimybę save išbandyti keliose iš populiariausių specialiosios olimpiados sporto šakų – bočioje, plaukime bei krepšinyje.

Projekto veiklos buvo organizuojamos taip, kad jaunimui būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos aktyviai judėti ir sportuoti, didinti organizmo fizinį pajėgumą bei darbingumą, lavinti judesius, gerinti sensorinius procesus. Treniruotes organizavo   Panevėžio “Šviesos” specialiojo ugdymo centro kūno kultūros mokytojas Artūras Mažeika pagal parengtas krepšinio, plaukimo bei bočios treniruočių programas, pritaikytas asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. 

Užtikrinant programoje dalyvaujančio jaunimo užimtumą bei pasirengimą dalyvauti Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto ir tarptautinėse varžybose, treniruotės vyko 2 kartus per savaitę.

Bočios, krepšinio ir plaukimo varžybose buvo pakviesti dalyvauti daugiau nei 100 sportininkų iš Rygos, Šiaulių, Pasvalio, Kėdainių Joniškio, Panevėžio specialiųjų ugdymo įstaigų, Jaunuolių dienos ir Panevėžio specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centrų bei kitų socialinių organizacijų.  

Krepšinio testų varžybose dalyviai demonstravo savo gebėjimus įvairiose rungtyse, jiems teko įveikti užduotis, kuriose reikėjo pademonstruoti  kamuolio varymo, perdavimo, metimo į krepšį įgūdžius. Galiausiai viską vainikavo visų lauktos finalinės krepšinio 5×5 varžybos, kurių metu į aikštę žengė jungtinės komandos.

Plaukimo varžybose dalyviai savo jėgas išbandė dviejose rungtyse. Atletai varžėsi  25 m. plaukime nugara ir 25 m. laisvu stiliumi. Plaukimo rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo nustatomi pagal nuotolio įveikimo laiką ir apdovanoti medaliais.

Varžybose  netrūko gerų emocijų, sportinio azarto, ryžto, o svarbiausia – laimėjimo džiaugsmo. Pagrindinis projekto metu vykusių  varžybų principas –  laimėtojai čia visi, taigi kiekvienas iš jų apdovanotas medaliais už pademonstruotus gebėjimus, įdėtas pastangas ir begalinį norą parodyti, jog „AŠ GALIU!“.

Šios, regis, mažos pergalės kiekvieno dalyvio širdyje užaugino didelį norą siekti svajonių ir suteikė tikėjimą, jog viskas yra įmanoma.

Neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Kristina Raščiuvienė

Kūno kultūros mokytojas, spec.pedagogas-metodininkas Artūras Mažeika


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: