Policijos departamento nuotr.

Sprukdami nuo pareigūnų leidosi balkonais iš 14 aukšto

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė tris asmenis, įtariamus neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos (KPSNTV) ir Klaipėdos m. PK pareigūnais.

2022 m. vasario mėn. KPSNTV pareigūnai gavo duomenų apie ieškomo 29 m. klaipėdiečio galimą buvimo vietą viename iš Klaipėdos daugiaaukščių gyvenamųjų pastatų ir ten nuvyko.

Įtariama, kad ieškomas asmuo, vengdamas sulaikymo, kartu su 32 m. vyriškiu skubiai pasišalino leisdamiesi žemyn balkonų konstrukcijomis iš 14-ame aukšte esančios patalpos. Tą pačią dieną KPSNTV pareigūnai paieškomą 29 m. asmenį sulaikė Klaipėdoje, Birutės g.

Šis niekur nedirbantis vyriškis teisėsaugai gerai žinomas – anksčiau teistas už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, nesunkų sveikatos sutrikdymą, vagystes, plėšimus, sukčiavimą, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, viešosios tvarkos pažeidimą, antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimą arba pagrobtojo panaudojimą.

Prie pastato, kuriuo bėgliai leidosi žemyn, policijos pareigūnai rado daugiau nei 650 g narkotinės medžiagos – kanapių dervos.

Gyvenamojoje patalpoje, kurioje įtariama buvo apsistoję abu vyriškiai, uostamiesčio teisėsaugininkai rado kanapių auginimui pritaikytą įrangą, apie 2,9 kg kanapių, psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio, elektronines svarstykles su narkotinių medžiagų pėdsakais bei smulkintuvą.

Dėl šio įvykio Klaipėdos m. PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris vėliau perduotas KPONTV tolimesniam tyrimui.

Tęsiant tyrimo veiksmus ir gavus duomenų apie 32 m. vyriškio galimą buvimo vietą, 2022 m. balandžio mėn. Klaipėdoje, Poilsio g., teisėsaugininkai sulaikė pastarojo 21 m., kaip įtariama, bendrininką.

Atliktų kratų metu, anksčiau neteisto, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbančio, 21 m. Klaipėdos miesto gyventojo gyvenamosiose patalpose rasta daugiau nei 1,7 kg kanapių, apie 270 g miltelių (125 g gryno) kokaino, kanapių dervos, dvejos elektroninės svarstyklės bei smulkintuvas su narkotinių medžiagų pėdsakais.

Taip pat, 2022 m. gegužės mėn. Klaipėdoje, Alyvų g., policijos pareigūnai sulaikė niekur nedirbantį, anksčiau Lietuvoje neteistą, 32 m. klaipėdietį.

Šio tyrimo metu visų rastų ir paimtų narkotinių (psichotropinių) medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 80 000 eurų.

Neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu įtariami trys asmenys, o du iš jų – ir neteisėtu kanapių auginimu.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem iš jų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Trečias, anksčiau paieškomas, įtariamasis pasiųstas į pataisos namus laisvės atėmimo bausmės atlikimui už kitas nusikalstamas veikas.

Laikinai apribotos nuosavybės teisės į dviem įtariamiesiems priklausančias pinigines lėšas –daugiau nei 11 000 eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už neteisėtą didelio kiekio kanapių auginimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Policijos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: