„Sraigės” apdovanojimuose pagerbti lietuvių kalbos puoselėtojai

Vasario 28 d. Lietuvos mokslų akademijoje buvo įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos „Sraigės”  apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą, taip pat  Seimo Švietimo ir mokslo komiteto padėkos už Lietuvių kalbos dienų organizavimą. Šias padėkas gavo ir dvi ignalinietės – viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė ir savivaldybės administracijos Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja (kalbos tvarkytoja) Laima Sidorenkienė. Šventiniame renginyje koncertavo visus sužavėję Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, tardamas įžangos žodį, pasveikino visus susirinkusius ir minėjo, kad apdovanojimai lietuvių kalbos puoselėtojams teikiami jau šeštą kartą. „Džiaugiuosi, kad kasmet galime padėkoti žmonėms, kurie yra dideli entuziastai, savo darbus skiriantys kalbai ir Lietuvai. Šiandien garbingi laureatai atstovauja ir tiems žmonėms, kurie yra už jų. O sraigės apdovanojimas – simbolinis. Tai gyvūnas, kuris juda labai lėtai, bet patikimai. Ir svarbiausia – vis į priekį”,– kalbėjo A. Antanaitis. 

Sveikinimo žodį tarė ir LMA prezidentas akad. Jūras Banys, dėkodamas Valstybinei lietuvių  kalbos komisijai už bendradarbiavimą ir džiaugdamasis, kad visą šį laiką „Sraigės“ apdovanojimai teikiami būtent Lietuvos mokslų akademijoje, iškiliausioje šalies mokslo institucijoje. Akademija taip pat puoselėja lietuvių kalbą, ypač rūpinasi mokslo terminija, leidžia terminijos žodynus. Pažymėta, kad lietuvių kalba yra svarbiausias mūsų tapatybės požymis ir didžiausias turtas, kurį reikia saugoti ir puoselėti. Pasidžiaugta, kad tarp apdovanotųjų yra garsių mokslininkų, LMA narių ir kalbos puoselėtojų iš kitų Lietuvos miestų. Kaip pastebėjo A. Antanaitis, Lietuvoje nėra provincijos, visos vietos yra vienodai svarbios, ir visoje Lietuvoje kalba besirūpinantys žmonės turi būti pastebėti ir pagerbti. 

Apdovanojimus kartu su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininku įteikė vertinimo komisijos pirmininkė dr. Albina Auksoriūtė. Skulptūrėlė „Sraigė“ (autorius Rokas Dovydėnas) ir diplomai šiemet skirti aštuoniems „Mechanikos terminų žodyno“ rengėjams: prof. habil. dr. Antanui Žiliukui, doc. dr. Antanui Juozui Bražiūnui, prof. dr. Alvydui Kondratui, doc. dr. Donatui Markšaičiui, akad. Vytautui Ostaševičiui, doc. dr. Albinui Palioniui, prof. dr. Rymantui Tadui Toločkai, prof. dr. Pranui Žiliukui. Šis žodynas buvo rengiamas 17 metų. „Sraigių” apdovanojimai taip pat įteikti žydų kilmės lietuvių kalbos puoselėtojui,  buvusiam Vilniaus Šolomo Aleichemo vidurinės mokyklos direktoriui Mišai Jakovui, tarmių saugotojui, „Dzūkų kalendoriaus” leidėjui Juozui Žitkauskui ir ilgametei Jurbarko savivaldybės kalbos tvarkytojai Aldonai Pauliukaitienei. 

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Vytautas Juozapaitis. Jis įteikė komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos pasirašytas padėkas Lietuvių kalbos dienų organizatoriams: bibliotekininkams, mokytojams, kalbos tvarkytojams. Šias padėkas gavusias Ignalinos rajono atstoves – Loretą Aleknienę ir Laimą Sidorenkienę – sveikino savivaldybės mero patarėjas Stasys Butkūnas.  

Apdovanojimų ceremoniją papuošė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas. Išdidu ir džiaugsminga buvo  matyti ir klausytis tokio aukšto lygio pasirodymų. Grojo ir dainavo respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai Kostas Kutra (fleita) ir Medeina Kutraitė, smuikininkė Gabrielė Zabulytė, akordeonistai Simas Basijokas ir Deividas Tirilis, solistės Raminta ir Austėja Akinskaitės. 

Koncertą užbaigė Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės duetas. Mokyklos direktorė Birutė Paukštienė gražiai ir šiltai pristatė mokyklos veiklą, visus koncertavusius mokinius ir mokytojus, pasidžiaugė galimybe jau trečią kartą Ignalinos kraštui atstovauti Lietuvos mokslų akademijoje.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: