Aukštaitijos naujienosBiržai

Srutos į upę

Biržų rajono Aplinkos apsaugos agentūra gegužės 9 d. vakare gavo pranešimą, kad Leitiškių k., Nem. Radviliškio seniūnijoje Biržų rajone per lietaus nuotekų išleistuvą galimai srutos grioviu patenka į Nemunėlio upę.
Nustatyta, kad iš lietaus nuotekų išleistuvo į griovį teka galimai srutos, susimaišiusios su paviršiniu vandeniu. Jos bėga grioviu ir patenka į Nemunėlio upę.

UAB „Biržų bekonas” surašytas privalomasis nurodymas kuo skubiau imtis priemonių, kad būtų sustabdyta galima tarša į Nemunėlio upę. Bendrovės darbuotojai skubiai ėmėsi veiksmų. Griovyje buvo sustatyti maišų su smėliu užtvarai, kurie užkirto tolimesnį galimai taršų nuotekų patekimą į Nemunėlio upę. Buvo siurbiamos galimai taršios nuotekos iš griovio.

Bendrovė tą dieną vykdė laukų tręšimo darbus. Šiuo metu aiškinamasi, ar buvo išlaikytos laistymo normos. Paimti vandens mėginiai laboratoriniams tyrimams iš Nemunėlio upės, griovio ir išleistuvo. Juos ištyrus paaiškės, koks buvo užterštumas ir kokia žala gamtai galimai padaryta. Bendrovės darbuotojai toliau vykdo stebėjimo ir priežiūros darbus.

 

Biržų rajono agentūros informacija

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.