Pradžia Aukštaitijos naujienos Stalo pratybos – puikus būdas įvertinti pasirengimą mobilizacijai

Stalo pratybos – puikus būdas įvertinti pasirengimą mobilizacijai

1164
0

Gegužės 16 d. Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tyrinėjamosios mobilizacijos stalo pratybos, kurių tikslas – įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės pasirengimą atlikti numatytus veiksmus ir priemones, vykdant valstybines mobilizacines užduotis, ir nustatyti tobulintinas sritis. Pratybas organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos drauge su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atstovais.

Pratybose dalyvavo Ukmergės rajono meras, savivaldybės mobilizacijos valdymo grupės nariai, Lietuvos Šaulių sąjungos, Ukmergės rajono policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Ukmergės ligoninės, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo, valdančio didžiąją dalį rajone esančių maisto parduotuvių, restoranų ir duonos kepyklų, atstovai. Stebėtojais buvo pakviesti kolegos iš aplinkinių Vilniaus apskrities savivaldybių.

Mokymai vyko pagal iš anksto parengtą pratybų scenarijų – buvo modeliuojamos įvairios situacijos, kurių metu buvo siekiama įvertinti situaciją veiksmų suderinamumo tarp Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Šaulių sąjungos ir savivaldybės administracijos, viešosios tvarkos palaikymo, svarbių objektų ir kultūros paveldo apsaugos klausimais. Buvo tiriama, kaip derinami veiksmai su vietos gamintojais ir prekybos centrais, siekiant užtikrinti gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir geriamuoju vandeniu, kaip savivaldybė yra pasirengusi teikti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms pajėgoms, medicininę pagalbą bei vykdyti kitas mobilizacines užduotis.

Pasak pratybų rengėjų, tokios pratybos padeda geriau įvertinti savivaldybės pasirengimą veikti mobilizacijos metu, patikrinti savivaldybės ir kitų mobilizacijos sistemos subjektų veiksmų suderinamumą užtikrinant gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, identifikuoti pasirengimo mobilizacijai spragas ir numatyti priemones dėl šio pasirengimo tobulinimo.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.