Stalo žaidimų „Oskarą“ pelnęs lietuvio kurtas „Speedy Roll“ – jau Lietuvoje

Prestižinį stalo žaidimų apdovanojimą šįmet Vokietijoje pelnęs lietuvio Určio Šulinsko žaidimas „Speedy Roll“ („Riedantis ežiukas“) nuo šiol išleistas ir lietuvių kalba. Pasak U. Šulinsko, žaidimas kurtas taip, kad mažiesiems padėtų lavinti mąstymo įgūdžius, o kartu įdomus būtų ir  suaugusiems.

„Pandemijos laikotarpiu, vaikai daugiau laiko praleidžia namuose, o tėveliams tai yra puikus metas edukuoti vaikus kūrybiškai, pavyzdžiui, žaidžiant stalo žaidimus. Manau, kad „Speedy Roll“ į Lietuvą atvyko pačiu laiku – jis padės ne tik praskaidrinti nuotaiką ilgais žiemos vakarais, bet ir lavinti protinius gebėjimus“, – sako U. Šulinskas.

Žaidimo metu ridenamas ežiukas, kuris renka rudens gėrybes ir mėgina pasprukti nuo jį besivejančios lapės į savo namelį. Pasak U. Šulinsko, nors „Speedy Roll“ skirtas vaikams nuo ketverių metų, jį mielai su vaikais žaidžia ir tėvai.

„Žaidimą stengiausi kurti taip, kad jis nepabostų vaikams, tačiau būtų įdomus ir jų tėveliams. Todėl jame galima rinktis kelis sudėtingumo lygius, be to, kiekvieno žaidimo pradžioje surenkama skirtinga trasa. Vaikams labiausiai patinkantis žaidimo elementas – pūkuotas ežiukas, kurį reikia ridenti kuo tiksliau“, – pasakoja U.Šulinskas.

Jis priduria, kad stalo žaidimų leidėjo „Brain Games“ lietuvių kalba išleistas „Speedy Roll“ lavina ankstyvuosius matematikos, taktinio mąstymo ir komunikacijos įgūdžius.

Vasarą vykusiuose apdovanojimuose „Spiel des Jahres 2020“ lietuvio sukurtas „Speedy Roll“ išrinktas geriausiu vaikų stalo žaidimų kategorijoje. Šie apdovanojimai – labiausiai vertinami ir žinomiausi pasaulyje, todėl dar yra vadinami stalo žaidimų „Oskarais“.

„Speedy Roll“– ne pirmas tarptautinio pripažinimo sulaukęs U. Šulinsko projektas. Prieš dvejus metus prestižinėje Vokietijos parodoje nominuotas kitas lietuvio žaidimas  „Emojito“. Be to, pernai JAV „2019 Toy & Game Innovation Awards“ lietuvis pelnė kylančio žvaigždės apdovanojimus už strateginį žaidimą „Planet“ ir reakciją lavinantį žaidimą „Pigasus“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: