„Statoil“ lentynose – nereceptinės vaistinės prekės

Dalyje „Statoil“ degalinių Lietuvoje pradėta prekiauti nereceptinėmis vaistinės prekėmis: maisto papildais, vitaminais, įvairiais purškalais, pleistrais, kosmetikos ir higienos priemonėmis. Bandomasis projektas nuo sausio vidurio įgyvendinamas su šalies vaistinių lydere „Eurovaistine“.

„Statoil“ degalinių tinklą valdanti Kanados kapitalo bendrovė „Circle K Lietuva“ vasarą apsispręs, ar vaistinės prekėmis bus prekiaujama kiekvienoje tinklo visapusio aptarnavimo degalinėje – dabar vaistinės prekės siūlomos 16-oje iš 67-ių degalinių. Tikimasi, kad pakeitus teisinį reglamentavimą ateityje degalinėse bus galima prekiauti ir nereceptiniais vaistais nuo skausmo.

„Degalinių asortimentą papildant pirmo būtinumo vaistinės prekėmis, remiamės Skandinavijos šalių praktika. Čia degalinės su vaistinėmis nekonkuruoja, bet gali patenkinti pagrindinius klientų poreikius: pavyzdžiui padėti numalšinti nikotino poreikį, nes prekiauja ir specialiais pleistrais. Visą parą dirbančios degalinės padeda spręsti ne tik mažesniems miestams, bet ir didmiesčiams aktualią tam tikrų vaistinės prekių prieinamumo problemą“, – sako „Circle K Lietuva“ kategorijų vadovas Jaroslavas Snarskis.

Pasak jo, nuo bandomojo projekto pradžios praėjus beveik 1,5 mėnesio, klientai dažniausiai teiraujasi nuskausminamųjų vaistų. Pasak „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, atskirtis tarp parduodamų prekių turi būti ryški.

„Siekdami padėti žmogui nesunkiai susižeidus ar ieškančiam tam tikrų priemonių sveikatai ar grožiui išsaugoti, siūlome prekes ir netradicinėse vietose. Vis tik kalbėdami apie priemones, dėl kurių vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku, užbėgame galimoms nelaimėms už akių ir laikomės tvirtos visoje Europoje priimtos pozicijos, kad priemones, kurios gydo, turi išduoti tik šią profesiją įgiję asmenys“, – sako I. Damulienė.

Dabar dalyje „Statoil“ degalinių prekiaujama virškinimo gerinimui skirtais maisto papildais, žoliniais preparatais širdžiai, gliukoze, pastilėmis gerklei, purškalais į nosį, taip pat pleistrais, skaitmeniniais termometrais, dantų priežiūros priemonėmis, higienos ir kosmetikos prekėmis, rankų antiseptikais, net veido odai skirtomis kaukėmis. Be to, degalinėse yra pora pozicijų, skirtų akių priežiūros priemonėms – drėkinantys lašai bei kontaktinių lęšių skystis.

Dalį „Eurovaistinės“ asortimento dabar galima įsigyti penktadalyje „Statoil“ degalinių visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Bandomajam projektui taip pat pasirinktos degalinės, esančios intensyvesnio eismo regionuose: netoli pasienio, šalia greitkelių, transporto mazgų.

„Circle K Lietuva“ valdo 79 degalinių tinklą visoje šalyje: 67 visapusio aptarnavimo Statoil degalines ir 12 automatinių Statoil 1-2-3 degalinių.

„Circle K Lietuva“ valdomas degalinių tinklas „Statoil“ šiemet planuoja plėtros šuolį ir 10 mln. eurų viršijančias investicijas.

Šiais metais dalyje „Statoil“ degalinių bus galima įsigyti ir vietoje ruošiamus šviežius sumuštinius, šviežiai spaustas apelsinų sultis, glotnučius (angl. smoothies). Lietuvoje dar netaikoma koncepcija bus įdiegta naujai statomoje bei kovo mėnesio pradžioje A5 kelio (Marijampolė-Kaunas) 46-ąjame kilometre prie Garliavos atsidarysiančioje degalinėje, kurioje bus pristatytas išplėstas karšto maisto meniu.

Įgyvendinus suplanuotą plėtrą, „Circle K Lietuva“ priklausys 74 visapusio aptarnavimo ir 12 automatinių degalinių 1-2-3.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: