Lietuvos naujienos - Verslas - 2019-07-08

Statote namus? Rinkitės medieną

Jei artimiausiu metu planuojate statyti namus, tačiau dar nesate apsisprendę, kokios statybinės medžiagos juose turėtų dominuoti, galite būti tikri, kad mediena – vienas geriausių pasirinkimų. Taigi, kodėl pirmenybę reikėtų teikti būtent šiai statybinei medžiagai?

Nors 21 amžius mums dovanoja daug modernių sprendimų, verta pastebėti, kad nemaža dalis jų, ilgainiui daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Tuo tarpu mediena yra maloni išimtis – be daugybės kitų privalumų, kuriais gali pasigirti ši žaliava, vienas ryškiausių  tas, jog medis neturi jokio neigiamo jūsų sveikatai.  Nuo seno medis vertinamas dėl to, kad nesukelia alerginių reakcijų; neskatina kvėpavimo takų ligų. Dėl šių priežasčių tampa malonia išimtimi, kai kalbame apie statybines medžiagas (kaip žinia, nemaža dalis jų užterštos nuodingomis dalelėmis). Tad, kuo daugiau medinių detalių bus jūsų namuose, tuo sveikesnė bus ši aplinka.

Yra ir dar viena priežastis, dėl kurios medinių detalių jūsų naujuose namuose turėtų būti kuo daugiau. Ne paslaptis, kad būtent medis yra kvėpuojanti medžiaga, todėl nesusidaro sąlygos pelėsiui atsirasti.  Tuo tarpu daugelis kitų statybinių medžiagų nėra pralaidžios orui, tad būtina investuoti į patikimus vėdinimo sprendimus, priešingu atveju, tik laiko klausimas, kada namuose įsikurs pelėsis.

Kaip žinia, žmonės savo namams kelia ypač daug įvairių reikalavimų. Siekiama, kad namai būtų šilti ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme, spinduliuotų jaukumu. Belieka tik pridurti, kad mediena kuo puikiausiai išpildo šį lūkestį. Taigi, jei visada svajojote apie jaukius, šiltus namus, kuriuose būtų gera leisti laiką,  juos kurdami turėtumėte naudoti kuo daugiau medienos detalių.

Medienos reikėtų naudoti kuo daugiau ir tuo atveju, jei siekiate sukurti kuo natūralesnę erdvę. Be to, tai yra idealus apsirinkimas ir tiems žmonėms, kurie mėgsta gamtą ir buvimą joje. Tad, net ir tuo atveju, jei gyvenate miesto centre, medinės detalės įneš natūralumo bei primins gamtą.

Beje, verta akcentuoti ir tai, kad nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, kad statant namus medienos reikėtų naudoti sakingai dėl vienos labai paprastos priežasties – neva mediena, lyginat su kitomis statybinėmis medžiagomis tarnauja ypač trumpai. Vistik, tai neturėtų būti argumentas atsisakyti medinių detalių savo namuose – jei tinkamai jas prižiūrėsite, jos tarnaus ilgai bei patikimai, teikdamos didžiulę naudą.

Kaip matyti, mediena turi ypač daug puikių privalumų, tad statant namus, jos reikėtų naudoti kuo daugiau. Rinkitės medieną lauko bei vidaus apdailai; įsigykite medinių baldų; įrenkite medinius laiptus; medinė stogo konstrukcija – taip pat idealus sprendimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: