Statybiniai glaistai: naudingi patarimai

Glaistas yra svarbi statybinė medžiaga, skirta apdailos darbams. Glaistai gali būti naudojami medienos, tinko, betono, metalo ir kitų paviršių lyginimui ir paruošimui kitiems apdailos etapams – tiek atliekant glaistymo darbus rankomis, tiek su mašinomis.

Jei planuojate atlikti konstrukcijų apdailos darbus su glaistu, išskiriame naudingų patarimų, į ką atkreipti dėmesį perkant statybinį glaistą:

Pasirūpinkite aukšta glaisto kokybe

Iš kokybiškų medžiagų pagamintas glaistas yra pirmas žingsnis link sėkmingų darbų užtikrinimo. Nekokybiškas glaistas ant paviršių tepasi netolygiai, gali palikti skyles ar pažeisti pačius paviršius. Be to, nekokybiškas glaistas ilgainiui gali pradėti trupėti ir neužtikrinti ilgalaikio rezultato.

Kaip žinoti, ar glaistas yra kokybiškas? Pasidomėkite sudedamosiomis glaisto medžiagomis, įvertinkite gamintojo patikimumą, palyginkite rinkoje esančius glaistus tarpusavyje, pasikonsultuokite su specialistais.

Kad įsigytumėte išties aukštos kokybės glaistą, rinkitės tik patikimus gamintojus arba pardavėjus. Panaršykite po parduotuvių internetines svetaines ar apsilankykite parduotuvėse gyvai.

Išsirinkite tinkamiausią glaisto rūšį

Glaisto yra pačių įvairiausių rūšių ir išsirinkti sau tinkamiausią reikėtų pagal paviršių, ant kurio bus tepamas glaistas.

Pavyzdžiui, cementinis glaistas yra naudojamas tiek išorinei, tiek vidaus apdailai ir pasižymi itin geromis rišamosiomis savybėmis. Akrilinis glaistas naudojamas tik vidaus apdailai, kadangi pasižymi menkesnėmis rišamosiomis savybėmis.

Taip pat skirtingos glaisto rūšys skiriasi pagal šilumos ir garso izoliacijos lygį – kai kurie glaistai užtikrina stipresnę izoliaciją, negu kiti.

Prieš tepant glaistą…

Prieš tepant glaistą ant paviršiaus, turite užtikrinti, kad paviršius būtų švarus (be jokių dažų, tapetų; purvo, dulkių ar riebalų likučių). Siekiant patrauklaus apdailos rezultato, vertėtų pasipraktikuoti su glaisto naudojimu arba samdyti tuo užsiimančius profesionalus.

Žinoma, kokybiškas glaistas itin palengvina darbą – su kokybiška produkcija nėra taip paprasta sugadinti apdailą. Ne ką mažiau svarbu pasirinkti tokį glaistą, kuris būtų tinkamas atitinkamam paviršiui – ar tai būtų mediena, ar plytos. Pasirinkus glaistą neatsižvelgiant į paviršiaus savybes, galima sugadinti paviršių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: