STEAM – naujas ugdymo traukos centras Panevėžyje

Išbandyti STEAM galimybes vilioja jau ne tik Panevėžio miesto ar rajono moksleivius ir jų mokytojus – pamatyti laboratorijų veiklas važiuoja vaikai iš Pasvalio, Kupiškio, Anykščių rajonų. O artimiausiu metu aplankyti STEAM centrą planuoja sostinės ir aplinkinių regionų progimnazijų bei gimnazijų bendruomenės.

„Siekiame, kad mokiniai ne tik gautų teorijos žinių, bet ir įgytų kuo daugiau praktinių gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų patyrimų. Nors STEAM centras Panevėžyje duris atvėrė palyginti visai neseniai, tačiau pirmieji rezultatai kelia džiugesį – vaikų susidomėjimas tiksliųjų mokslų paslaptimis yra begalinis. Tikimės, kad dėl šio centro vaikai įgis motyvaciją ateityje mokytis būtent tikslinių mokslų ir savo ateitį sieti su tikslinių mokslų programa“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Kaip pastebi Panevėžio STEAM atviros prieigos centro metodininkės Lina Tamošiūnaitė ir Lina Janušauskienė, moksleivių susidomėjimas centro veiklomis šiuo metu pranoksta lūkesčius.  „Robotikos ir informacinių technologijų laboratorijoje mokiniai gali nesunkiai pritaikyti apskritimo ilgio formulę ar kitas išmoktas teoremas, pavyzdžiui: „Matematinės navigacijos labirinto“ veikloje užprogramuoti robotą nuvykti iš taško A į tašką B ir atliekant apsisukimus pristatyti kurjerio siuntą į sandėlį, o iš biologijos ir chemijos pamokų patyrinėti osmosą, savaiminį tirpiklio skverbimąsi pro pusiau laidžią membraną, laboratorijoje ir atlikti cheminių medžiagų atpažinimo tyrimus. Tada kur kas lengviau suprasti, kaip vyksta difuzijos procesas dirbtinio inksto aparate atliekant kraujo valymo procedūras“, – įspūdžiais dalijasi metodininkės.

STEAM centre apsilankę moksleiviai užsiėmimų metu pamato ir išbando keletą siūlomų veiklų, praktiškai patikrina matematikos mokslų žinias, įvairius fizikos dėsnius ir laboratorijose atlieka biologijos ir chemijos eksperimentus.

„Visiems čia atvykusiems sudaromos puikios sąlygos ugdyti technologinius įgūdžius, gilinti gamtos, matematikos, IT ir inžinerijos žinias. O neseniai STEAM centre apsilankė Panevėžio ir Pasvalio rajonų savivaldybės švietimo skyrių specialistai ir ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai. Pastarieji kartą per mėnesį gali dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose. Jų metu pristatomi metodiniai aprašai ir laboratorinė įranga“, – džiaugėsi Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro vadovė Vaida Šiaučiūnė.

Šiuo metu STEAM centre užsiėmimuose mokiniai gali praktiškai įsitikinti, kodėl realiose situacijose reikia ne tik žinoti, bet ir išmokti pritaikyti teorines žinias, spręsti įvairius loginius ir programavimo uždavinius.

Vasarį ir kovą STEAM centre vykdomi šie užsiėmimai-eksperimentai: 7–10 kl. moksleiviams biologijos ir chemijos laboratorijoje – „Dirbtinis inkstas“, 9–10 kl. moksleiviams – „Mielių lenktynės“, robotikos ir IT laboratorijoje – „Matematinė navigacija labirinte“ ir „Mikrovaldiklių valdovai“, o fizikos ir inžinerijos laboratorijoje bus galima išmėginti „Vaivorykštės delne“ ir „Šilto namo“ veiklas, dirbtinio intelekto laboratorijoje – „Pokalbių robotus“. 6–8 klasių moksleiviams siūlomos kūrybinės edukacijos biologijos ir chemijos laboratorijoje „pH mano stiklinėje“, fizikos ir inžinerijos laboratorijoje „Kodėl vanduo neužšąla prie 0?“, o robotikos ir IT laboratorijoje vyksta „Žemės drėgmės matuoklio dirbtuvės“.

STEAM centro veiklų tvarkaraštį rasite Panevėžio švietimo centro tinklalapyje www.paneveziosc.lt, susidomėjus užsiregistruoti galima elektroninėje renginių sistemoje www.semiplius.lt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: