Panevėžio „Šaltinio” progimnazijos nuotr.

„STEAM ne tik „veža”!

„STEAM ne tik „veža”: konstruok, modeliuok, programuok” Kovo 24 d. sėkmingai startavo tarptautinė konferencija „STEAM ne tik „veža”: konstruok, modeliuok, programuok”.

Konferencijoje dalyvavo per 360 dalyvių iš Lietuvos, Amerikos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Graikijos ir Singapūro. Šios gausios ir įdomios konferencijos organizatoriai – Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“, Kauno rajono švietimo centro, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos ir VDU klasikinio ugdymo mokyklos bendruomenės – pakvietė Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų pradinių klasių mokinius ir mokytojus, sėkmingai naudojančius STEAM technologijas formaliajame ir neformaliajame ugdyme, pristatyti gerosios patirties pavyzdžius, kaip įtraukti skirtingų ugdymosi poreikių turinčius mokinius į konstravimo, modeliavimo ir programavimo veiklas.

Dalyvius sveikino LR Seimo narė, Seimo švietimo, sveikatos ir sporto komiteto narė, profesorė Vilija Targamadzė, LR Seimo narė Orinta Leiputė, LR Seimo narys Deividas Labanavičius, Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Ignas Gaižiūnas bei Kauno r. savivaldybės vicemeras Paulius Visockas. Buvo įgyvendintas pagrindinis šios konferencijos tikslas – dalintis gerąja patirtimi STEAM ugdymo srityje, įtraukiant skirtingų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.

Įvairius bei įdomius pranešimus skaitė patys pradinių klasių mokiniai. Jie pristatė savo atliktus darbus: „Programavimas: „Adomo pamoka pelėdai Ūkei ir lokiui Ąžuolui”, „Prietaisus tyrimams konstruojame patys”, „Robotas piešėjas”, ,,Apie spygliuočius kitaip”, „Šviečianti sraigė ir besisukantis malūnėlis”, „Pagauk vėją”, „Pirmieji žingsneliai konstravimo, programavimo šalyje” ir kitus. Savo pranešimus pristatė ir mokytojai, kurie nuolatos siekia tobulinti ugdymosi aplinkų kūrimo bei dalyko turinio planavimo ir tobulinimo kompetencijas, ugdo mokinių kritinio mąstymo ir problemų sprendimo gebėjimus bei skatina mokinius atlikti praktinius konstravimo ir/ar modeliavimo darbus bei juos pristatyti.

Mokytojų darbai – „Žaislų konstravimas iš panaudotų daiktų. Ventiliatorius”, „Lietuvos švenčių magija”, „STEAM traukiniu pūsti muilo burbulų…”, „Su STEAM apie profesijas”, „Pirmieji žingsneliai technologijų kūryboje”, „Sužinoki-pagaminki-panaudoki” ir kiti, taip pat sulaukė didelio dėmesio. Smagu, kad ši tarptautinė konferencija pritraukė formaliojo ir neformaliojo ugdymo specialistus, kurie įgyję daugiau profesionalios patirties ir kompetencijų STEAM srityje taip pat dalino patarimus bei pristatė vykdomus savo projektus.

Tai “Kompiuteriukų fondo” atstovė, pratybų sąsiuvinio “STEAM užduotys. 5-6 klasės” bendraautorė, informacinių technologijų, gamtos mokslų ir robotikos vyresnioji mokytoja Kristina Juodeikienė – „Pamokos varikliukas – STEAM“, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ir robotikos mokytoja Neringa Misevičiūtė pristatė pranešimą „STEAM – įgūdžių ugdymo galimybės neformaliajame ugdyme”, Bricks 4 Kidz vadovė vadovė Jolanta Zabelavičienė kartu su Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio “Gilė” mokiniais kalbėjo apie „Pasaulio pažinimo ir matematikos žinių pritaikymą neformaliajame ugdyme 1-2 klasių mokiniams” bei „Matematikos, inžinerijos kodavimo žinių pritaikymą neformaliajame ugdyme 3-4 klasių mokiniams”, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, keramikė Jurgita Čiplytė pristatė STEAM galimybes neformaliajame ugdyme demonstruodama įkvėpimą gamtoje ir kūrybiškumą lipdant iš molio – „Atrasti iš naujo”, o „Giliuko laboratorija” vadovė, vyresnioji mokytoja Neringa Banevičienė visus sudomino skaitydama pranešimą „Sėkminga STEAM pamoka – ugnikalnis”.

Panevėžio „Robolabas” vadovė Vaida Repovienė ne tik mokinius ir mokytojus pakvietė į dirbtuves Robolabe, tačiau skaitė pranešimą atliepianti ir konferencijos temą „Konstruok, modeliuok, programuok su Robolabu”. Konferencijos organizatoriai buvo numatę ir praktines dirbtuvėles, kurios įvyko Panevėžio Robolabo centre.

Dirbtuvėlėse sutiktus mokinius ir mokinius sveikino bei kūrybingo darbo palinkėjo Panevėžio savivaldybės mero pavaduotojas Lauras Jagminas ir Panevėžio “Šaltinio” progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė.

Rūta Vainauskaitė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Panevėžio „Šaltinio” progimnazijos infromacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: