Stiprinami Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės pajėgumui – JAV tam skyrė 24 mln. Eurų

Lietuvos kariuomenei perduoti  už Jungtinių Amerikos Valstijų  paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje  Šiauliuose. Nauji transporto priemonių ir antžeminės įrangos remonto angarai, operacijų centras, trys peronai, modernios naikintuvų gaudyklės ir vieno iš peronų apšvietimas, keletas orlaivių riedėjimui skirtų takų ir aikštelių, taip pat – antžeminio transporto judėjimo keliai gerina Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pasirengimą priimti atvykstančius NATO sąjungininkus, didina sąveikumą ir atgrasymą.  Naujųjų infrastruktūros objektų įrengimui 2016 –2020 m. iš JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reasurrance Initiative) fondo lėšų buvo skirta 24 mln. eurų.  Pilnai užbaigti yra 16 objektų, dar dviejų objektų statybą numatoma baigti šiais metais.  

Rugpjūčio 5 d.  LK KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose  naujuosius infrastruktūros objektus apžiūrės  ir aptars krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S.  Gilchristas, JAV oro pajėgų vadavietės Logistikos, inžinerijos ir pajėgų apsaugos departamento direktorius brg. gen. Ronald E. Jolly vyresnysis, LK KOP vadas plk. Dainius Guzas, kiti Lietuvos ir JAV kariuomenių atstovai.  

„JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu. Kartu su JAV stiprindami Aviacijos bazės pajėgumus mes sudarome treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams bei prisidedame prie  greito sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis,“  – sako krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.  Viceministras  pabrėžia, kad Aviacijos bazė Šiauliuose yra svarbi ne tik šalies, bet ir viso regiono mastu, todėl su JAV parama baigti infrastruktūros projektai didina ne tik Lietuvos, bet ir visų trijų Baltijos šalių gynybinį potencialą, o taip pat – padeda užtikrinti aukštą Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų šalių karinių vienetų parengtį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: