AINA.LT nuotr.

„Stiprūs kartu“ prisideda prie ukrainietėms skirto kompleksinio pagalbos centro įkūrimo

Visuomeninė organizacija „Eleos-Ukrainos“ Ukrainoje kuria centrą, kurio tikslas – padėti moterims, nukentėjusioms nuo seksualinio smurto per karą. Iniciatyva „Stiprūs kartu“ tam jau nutarė skirti pirmuosius 50 tūkst. eurų.

Ukrainos visuomenei teko susidurti ne tik su namų ir ištisų miestų griovimu, karių ir civilių gyventojų žūtimis, bet ir su teroru bei karo nusikaltimais prieš civilius gyventojus. Visgi, vienas iš žiauriausių ir baisiausių nusikaltimų yra seksualinė prievarta.

„Pagalba karo nuniokotai šaliai ir jos žmonėms privalo būti visokeriopa. „Eleos-Ukrainos“ vykdo reikšmingą projektą, kuris užtikrins profesionalią pagalbą nukentėjusioms moterims: čia bus pasirūpinta ne tik humanitarine, medicinine, bet ir psichologine bei teisine pagalba. Šis kompleksiškumas ypatingai svarbus nuo nesuvokiamo žiaurumo nukentėjusioms moterims“, – teigia Edmundas Jakilaitis, vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių.

Pagalba planuojama reabilitacijos prieglaudoje, kur seksualinį smurtą patyrusios moterys galės gyventi kartu su savo vaikais ar šeimos nariais ir atlikti psichologinę reabilitaciją. Čia bus teikiamas maitinimas, medicininė priežiūra, socialinė adaptacija, profesionali psichologinė pagalba ir psichoterapija.

Projekto metu aktyviai dirbama kartu su Ukrainos generaline prokuratūra ir tarptautinėmis žmogaus teisių organizacijomis, siekiant užfiksuoti karo nusikaltimus ir perduoti bylas Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui.

Nuo 2014 metų veikianti nevyriausybinė organizacija „Eleos-Ukrainos“ yra visiems gerai žinomos organizacijos „Caritas“ atitikmuo: bendradarbiauja su religinėmis, visuomeninėmis ir labdaros organizacijomis tiek Ukrainoje, tiek ir už jos ribų.

„Eleos-Ukrainos“ teikia pagalbą žuvusių kare šeimoms ir našlaičiams, rūpinasi sužeistais žmonėmis bei veteranais. Taip pat nesustojo ir prieš karą veikę projektai, susiję su AIDS ir lytiškai plintančiomis ligomis, visuomenės sveikata ir kt.

Nacionalinio savanorių koordinavimo centro iniciatyvą „Stiprūs kartu“ įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: