STT: Panevėžio ligoninėje nenustatyta skiepijimo COVID-19 vakcina tvarkos pažeidimų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išnagrinėjusi pranešimą dėl skiepijimo COVID-19 vakcina aplinkybių, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos situacijos, kai COVID-19 vakcina galimai buvo paskiepyti asmenys, nepriklausantys nustatytoms prioritetinėms asmenų grupėms.

Tikrinant pranešime išdėstytas aplinkybes nustatyta, kad Žalgirio klinikoje, pažeidžiant eiliškumą, COVID-19 vakcina paskiepyta apie 20 asmenų, kurie nebuvo Žalgirio klinikos darbuotojai ir neatitiko asmenų prioritetinės grupės. Dėl pažeidimo masiškumo valstybė galėjo patirti didelę neturtinę žalą, pažeidžiant valstybės teisėtumo, teisingumo, skaidrumo principus bei kitų žmonių interesus.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. dėl galimo piktnaudžiavimo. Įtarimai niekam nėra pareikšti. Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT nagrinėjo Seimo narių gautą pranešimą dėl Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės, VšĮ Šilutės ligoninės ir UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atvejų. Siekiant įvertinti pateiktą informaciją ir surinkti papildomą reikšmingą informaciją, buvo gauta ir išnagrinėta daugiau kaip 20 raštų su didelės apimties duomenimis, atlikta 11 apklausų Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Patikrinus aplinkybes dėl VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės, VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilalės r. ligoninės bei UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties skiepijimo COVID-19 vakcina atvejų, buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Išsamiai išnagrinėjus informaciją dėl VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės ir VšĮ Šilutės ligoninės atvejų, negauta duomenų ir nenustatyta, kad už skiepijimą COVID-19 vakcina atsakingi asmenys būtų pažeidę teisės aktuose nustatytą skiepijimo tvarką.

Šilalės r. ligoninės bei UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atveju nustatyta, kad buvo paskiepyti 4 asmenys, kurie negalėjo būti įtraukti į sąrašą bei paskiepyti COVID-19 vakcina. Kadangi šiuo atveju nebuvo nustatyta didelė žala, esant pavieniams atvejams, vertinama, kad galėjo būti padarytas teisės akto pažeidimas, dėl kurio, esant pagrindui, galėtų būti sprendžiama dėl asmenų administracinės ir (ar) tarnybinės atsakomybės. Atsižvelgiant į tai, STT perduos informaciją sprendimų priėmimui Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie SAM, Šilalės r. savivaldybei ir Šilalės r. ligoninei.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: