STT: Panevėžio miesto merui – įtarimai dėl naujai padarytų korupcinių nusikaltimų

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, vadovaujant Panevėžio apygardos prokuratūrai, pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą ir šiandien Panevėžio miesto savivaldybės merui Ryčiui Mykolui Račkauskui pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras R. M. Račkauskas 2019 metų pavasarį susitarė priimti iš vieno Panevėžio sporto klubo prezidento ne mažesnį nei kelių tūkstančių eurų kyšį. Už šį kyšį meras, pasinaudodamas savo įgaliojimais ir kita įtaka, kaip įtariama, pažadėjo sporto klubo prezidentui paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos darbuotojus, savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovus, jog  minėtam sporto klubui būtų skirta finansinė parama.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, šiandien buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose. Panevėžio miesto merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tai nebe pirmasis ikiteisminis tyrimas, susijęs su Panevėžio miesto savivaldybės meru. Šiaulių apygardos teisme jau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje meras ir jo patarėja G. M. kaltinami piktnaudžiavimu. Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galimai davė neteisėtus nurodymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Kaip įtariama, buvo siekiama, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų laimėtoja neteisėtais būdais taptų viena įmonė. Dėl to galimai iš anksto buvo suderintos perkamų paslaugų apimtys, techninės specifikacijos, paslaugų kainos. Be oficialiai savivaldybės nupirktų paslaugų, merui galimai buvo suteikta asmeniškai, kaip politikui, naudingų konsultacijų. Manoma, kad Panevėžio savivaldybė patyrė ne mažesnę nei 5000 eurų žalą, kai už galimai suteiktas asmeniškai merui paslaugas buvo nepagrįstai sumokėta miesto biudžeto lėšomis.

Ši Šiaulių apygardos teisme nagrinėjama byla buvo išskirta iš kito ikiteisminio tyrimo, pradėto 2018 m. vasarą. Pastarajame tyrime STT Panevėžio valdybos pareigūnai toliau atlieka ikiteisminio tyrimo veiksmus. Be kitų asmenų, šiame tyrime taip pat yra pareikšti įtarimai ir Panevėžio miesto merui bei jo patarėjai. Meras įtariamas prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, patarėja – prekyba poveikiu.

Už prekybą poveikiu asmuo gali būti baudžiamas bauda nuo 5000 iki 200000 eurų arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Už piktnaudžiavimą asmuo gali būti baudžiamas bauda nuo 7500 iki 300000 eurų arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: