STT: Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkei – laisvės atėmimas

2015 m. kovo 23 d. Šiaulių apygardos teismas pripažino kalta dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkę D. K. Už šias nusikalstamas veikas teismas moteriai skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose. Be to, jai apribota nuosavybės teisė į 57 tūkst. eurų turtą. Nuosprendžiui įsiteisėjus, minėtas turtas būtų konfiskuotas valstybės naudai.

Šiaulių apygardos teismas pripažino kaltu dėl turto pasisavinimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo ir kitą šios baudžiamosios bylos dalyvį – vienos bendrovės direktorių A. K. Jam paskirta bausmė – vieneri metai ir penki mėnesiai laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose.

Ši byla buvo išskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamo ikiteisminio tyrimo dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų, kurios turėjo būti skirtos krepšinio plėtrai Panevėžyje, ir jų neteisėto panaudojimo rekonstruojant viešbutį „Romantic“.

Ikiteisminio tyrimo metu STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovės, kuriai priklauso viešbutis „Romantic“, generalinė direktorė 2012 metų birželio pabaigoje susitarė su vienos bendrovės direktoriumi A. K., jog jis suras įmonę, kuri, neatlikusi viešbučio „Romantic“ remonto darbų, išrašys už juos tikrovės neatitinkančią sąskaitą. Buvo suklastota statybos subrangos sutartis, pažyma apie neva atliktus statybos ir remonto darbus, sąskaita – faktūra. Vėliau šie suklastoti dokumentai buvo įtraukti į bendrovių apskaitą. 2012 metų rudenį viešbučio „Romantic“ savininkė pasisavino jos vadovaujamai bendrovei priklausantį turtą – virš 213 000 Lt (61 tūkst. eurų), iš kurių dalį pagal susitarimą sumokėjo šiose machinacijose jai talkinusiam kitos bendrovės direktoriui A. K.

Šiuo metu Panevėžio apygardos teisme nagrinėjamos dar dvi bylos dėl galimai nusikalstamų D. K. veikų. Vienoje byloje moteris kaltinama kyšininkavimu, kitoje – apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, piktnaudžiavimu ir lėšų pasisavinimu.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimai apgaule užvaldytų Panevėžio miesto savivaldybės lėšų rekonstruojant viešbutį „Romantic“ tęsiamas toliau.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: