STT: Viešbučio „Romantic“ savininkei bausmė dėl kyšininkavimo nesušvelninta

Lietuvos apeliacinis teismas balandžio 18 d. atmetė nuteistosios D. K. skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2015 m. spalio 8 d. nuosprendžio, kuriuo panevėžietė buvo pripažinta kalta dėl kelių kyšių reikalavimo ir priėmimo. Jai skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė ir 350 MGL (13 300 eurų) bauda, laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams. Tokį sprendimą apeliacinės instancijos teismas priėmė nustatęs, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas. Buvo atmesti ir D. K. svarstymai dėl bylą nagrinėjusio teismo šališkumo.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie išaiškino, kad Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkė, organizuodama viešųjų pirkimų konkursus viešbučio paslaugų infrastruktūros įrengimo ir kitiems darbams atlikti, už išskirtines sąlygas ir teisę nugalėti iš kelių statybos bendrovių vadovų reikalavo solidžių kyšių.

Nuteistajai D. K. – tai dar vienas atmestas skundas. Šių metų pradžioje Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Panevėžio viešbučio „Romantic“ savininkės skundą ir paliko galioti 2015 m. kovą priimtą Šiaulių apygardos teismo nuosprendį, kuriuo D. K. buvo pripažinta kalta dėl sukčiavimo, dokumentų suklastojimo ir suklastotų dokumentų panaudojimo. Jai skirta bausmė – laisvės atėmimas 2 metams ir 7 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 3 metams; iš verslininkės taip pat priteista konfiskuoti beveik 57,5 tūkst. eurų. Be to, praėjusių metų liepą Panevėžio apygardos teismas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo ir pasikėsinimo sukčiauti D. K. skyrė beveik 17 tūkstančių eurų baudą.

Šiose baudžiamosiose bylose ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: