Studentai sužinojo kaip teorinės filosofijos žinios realizuojamos praktinėje veikloje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Filosofijos modulio dėstytoja prof. dr. Asta Valackienė studentams suformulavo užduotį – kaip teorinės filosofijos žinias realizuoti praktiškai?

Šią užduotį automatikos ir valdymo, statybų inžinerijos, transporto priemonių inžinerijos, mechanikos inžinerijos, industrinių technologijų vadybos bei verslo administravimo pirmo kurso studentai sprendė lankydamiesi Panevėžio mokslo ir technologijų parke (PMTP).

Fakulteto studentai, paraginti prof. dr. Astos Valackienės, Filosofijos modulio pratybas perkėlė į Panevėžio Mokslo ir technologijų parko erdves. Kodėl? Atsakymas į šį klausimą galimas tik keliant naujus klausimus: O kaip kitaip suvoksi modulio paskaitose gvildenamas Techno filosofijos taikomuosius sprendimus? Kaip pamatuosi Verslo filosofijos grąžą?

Po direktoriaus Sauliaus Zauros organizuotos ekskursijos, gilesnės diskusijos persikėlė į posėdžių kabinetą, kur buvo diskutuojama biuruose teikiamas paslaugas, naujas jaunimo iniciatyvas, apie vykdomus projektus, siekiant sukurti į pramonę orientuoto mokslo ir technologijų infrastruktūrą ir paskatinti aukštųjų technologijų verslo vystymąsi Panevėžio mieste ir regione.

Studentai, kaip ir dera filosofijos mąstymo lauke, visus postulatus stengėsi pamatuoti ne vien teoriniais aspektais, kuriuos pateikia iškilūs Techno filosofijos atstovai, bet ir realiai pamatyti, kaip techno idėjos tampa techniniais sprendimais. Studentai įsitikino, kad verslo iniciatyvos gimsta konstruojant verslo filosofijos mąstytojų idėjas praktiniame lygmenyje. Diskusijų metu pagrindėme tiesą: visoms idėjoms realizuoti yra reikalingi sprendimai, kuriantys pridėtinę vertę.

Panevėžio technologijų ir mokslo parke studentus pasitikęs direktorius Saulius Zaura, aprodė jaukias bei jaunatviškas erdves, papasakojo, kad čia galima išsinuomoti ne tik dviratį, bet ir skėtį. Studentai buvo supažindinti su PMTP veikiančiomis įmonėmis bei čia dirbančių žmonių laisvalaikiu, kur pastarieji pertraukų metu turi galimybę pažaisti stalo tenisą, pamėtyti kamuolį į krepšį ir pan. KTU PTVF studentus sužavėjo parke esančios naujosios technologijos: 3D spausdintuvas, skraidantis robotas dronas, virtualios realybės akiniai. Daugelį nustebino, kad ir Panevėžyje veikia išties europietiška institucija, kurioje būtų malonu tiek atlikti praktiką, tiek įsidarbinti.

 

 

Prof. dr. Asta Valackienė, stud. Dalė Miknevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *