Studentams semtis patirties ir žinių užsienyje padeda ERASMUS+ programa

Studentų gretose vis labiau populiarėja tarptautiniai mainai. Anot Panevėžio kolegijos mainų organizatorių, išvykę mokytis ar atlikti praktiką į užsienio šalį studentai įgauna įvairesnės patirties, nei vietoje besimokantys, o svečioje šalyje įgyta profesinė patirtis darbdavių yra itin vertinama.

Jaunimo mainai, kuomet jaunuoliai semtis žinių ir patirties vyksta į užsienio šalis tampa vis populiaresni. Tarptautinių mainų organizatoriai tikina, kad pagyventi ir mokytis į užsienį išvykę jaunuoliai grįžta įgavę kur kas platesnį kultūrinį ir profesinį požiūrį. Panevėžio kolegija – ne išimtis. Šioje įstaigoje pasinaudoti galimybe patirties įgauti užsienyje kviečiami visų studijų programų studentai. Aktyviausiai mainų programose dalyvauja besimokantieji biomedicinos mokslų.

Studentas Artūras atlikti praktikos buvo išvykęs į Turkiją. Jaunuolis teigia, jog profesinė patirtis užsienyje suteikė ne tik įvairiapusiškų žinių, bet ir padėjo užmegzti naujų naudingų pažinčių.

Per praėjusius metus mainų programoje dalyvavo apie 30 Panevėžio kolegijos studentų. Jovita Kaziukonytė teigia, jog neretai studentai išvažiavę į svečią šalį ten randa ir darbą. Be to, išvažiuojančių mokytis į užsienį galėtų būti ir daugiau. Neretai jaunuoliams koją pakiša nepagrįsta baimė dėl nežinomos kalbos.

Šiuo metu Panevėžio kolegijoje yra 7 studentai, atvykę iš Turkijos, Latvijos bei Ispanijos. Studentai iš užsienio teigia, jog čia jie jaučiasi puikiai, o labiausiai juos žavi nuostabi Lietuvos gamta.

Tarptautinių mainų organizatoriai tikina, jog į praktiką ar studijas užsienio šalyse teigiamai žiūri ir darbdaviai, tad studentas ne tik įgauna patirties, bet ir stipriai išauga jaunuolio galimybės sėkmingai įsilieti į darbo rinką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: