Studentų atrastos galimybės Panevėžyje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) šiuo metu studijuoja beveik 450 studentų. Regione veikiantis KTU padalinys – traukos centras jauniems ir perspektyviems žmonėms, kurių daugiau nei 80 atvyko studijuoti į fakultetą iš kitų miestų ar miestelių.

Panevėžyje mokosi jaunuoliai iš Anykščių, Biržų, Joniškėlio, Joniškio, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Šiaulių ir kitų miestų. Pakalbinus atvykusius studentus, šie papasakojo apie pačias įvairiausias savo pasirinkimo studijuoti Panevėžyje priežastis ir apie kokybiško gyvenimo galimybes, kurias siūlo šis miestas.

Gabrielė Zybartaitė į Panevėžį atvyko iš Biržų, kur baigė „Aušros” vidurinę mokyklą. Mergina ateinantį rugsėjį studijuos Automatiką ir valdymą IV bakalauro kurse.

Gabriele_Zybartaite

„Studijos KTU Panevėžio fakultete man suteikė daugybę galimybių. Čia mažesnės studentų grupės, todėl dėstytojai skiria daugiau dėmesio kiekvienam individualiai. Netrūksta praktinių užsiėmimų, įdomių projektų. Fakultete gausu ir kitų įdomių užsiėmimų akademinėje aplinkoje: aktyviai veikia studentų atstovybė, organizuojamos išvykos, įvairūs šviečiamojo bei pramoginio pobūdžio renginiai, kuriuos ne kartą teko organizuoti ir man pačiai“, – pasakojo G. Zybartaitė.

Studijų pradžioje iš dėstytojų gavusi pasiūlymą dirbti Robotikos Akademijoje, studentė ėmė vesti užklasinius užsiėmimus vaikams, kurių metu mokė robotikos, mechanikos bei programavimo pagrindų. Prieš antrojo kurso pradžią gavusi pasiūlymą dirbti vienoje didžiausių Panevėžio įmonių „Schmitz Cargobull Baltic“, dabar studentė sėkmingai mokosi studijas derindama su darbu pagal specialybę.

„Studijuoti Panevėžyje man labai patinka. Visų pirma, džiaugiuosi, kad neišvaistau kelių valandų per dieną pakeliui į paskaitas ir namo. Labai mėgstu važinėtis dviračiu, o juk Panevėžys – dviračių miestas, čia gausu dviračių takų, įdomių maršrutų, gražių vietų,“ – įspūdžiais dalinosi biržietė.

G.Zybartaitė džiaugiasi, jog pragyvenimas Panevėžyje kainuoja daug mažiau, nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Anot jos, norintiems lankyti sporto klubus, nuomotis butą ar bendrabutį – čia tai galima padaryti dvigubai palankesnėmis sąlygomis.

Studentė atskleidė savo planus likti Panevėžyje ir KTU PTVF tęsti mokslus magistrantūroje.

Agnė Trubilė Pasvalyje baigė Petro Vileišio gimnaziją, o šiuo metu studijuoja Vadybą magistrantūros I kurse.

Agne_Trubile

„Studijos Panevėžyje man yra puikus pasirinkimas, leidžiantis sklandžiai suderinti mokslus ir įsipareigojimus asmeniniame gyvenime. Bakalauro pakopos studijas baigiau Vilniuje, tačiau atvykau gyventi į Panevėžį, nes čia sukūriau šeimą“, – pasakojo studentė iš Pasvalio.

Besilaukdama antrojo vaikelio A. Trubilė įstojo į papildomas studijas KTU PTVF. Merginos pasirinkimą studijuoti Panevėžyje lėmė ir finansinis aspektas: važinėjant į Kauną ar Vilnių tektų nemažai išleisti kelionėms. Pasak jos, gyvenimas Panevėžyje teka kiek ramesne vaga, tačiau panevėžiečiai tikrai nenuobodžiauja: renginių čia tiek, kad nespėji visų aplankyti. Pramogų vietų taip pat gausu, tad kiekvienas pagal pomėgius gali rasti, ką nuveikti laisvalaikiu.

„Man patinka fakulteto dėstytojai, kurie yra tikri ekspertai ir profesionalūs savo srities žinovai. Jau pirmaisiais studijų metais man buvo suteikta galimybė organizuoti fakultete keletą renginių. Vertinu tai kaip puikią galimybę pasitikrinti savo jėgas ir tobulėti. Neseniai tapau Studentų atstovybės nare.

Studijos Panevėžyje jau pirmame kurse man atvėrė daug galimybių, praplėtė akiratį, pažinčių ratą bei suteikė neįkainojamų mokslinių žinių. Nors šiuo metu esu motinystės atostogose, jau gavau ne vieną darbo pasiūlymą“, – pasakojo A. Trubilė.

Mantas Kabutavičius baigė Rokiškio rajone esančią Pandėlio gimnaziją. Praėjusią savaitę jaunuolis sėkmingai apgynė studijų programos „Automatika ir valdymas“ baigiamąjį bakalauro darbą.

Mantas_Kabutavicius

„Pasirinkau studijas Panevėžyje, nes čia kur kas mažesnės pragyvenimo išlaidos nei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Šis aspektas labai svarbus kiekvienam studentui, neseniai palikusiam gimtuosius namus“, – pabrėžė Automatikos ir valdymo studentas.

M.Kabutavičius teigė, jog KTU PTVF jam labiausiai patinka studentų ir dėstytojų bendravimo stilius. Čia studijuojančiųjų skaičius nėra itin didelis, todėl kiekvienam studentui tenka kur kas didesnis dėstytojų skiriamas dėmesys, užsimezga laisvesnis bendravimas. Be to, atsiranda galimybė drąsiai diskutuoti su dėstytojais ne tik studijų, bet ir kitomis aktualiomis studentams temomis.

„Čia dirba dėstytojai, išmanantys savo dalykus ir surandantys puikius būdus perteikti žinias paskaitų metu. Informacija įtvirtinama ne tik teoriniu, bet ir praktiniu būdu. Studijos Panevėžyje ypatingai praplėtė mano akiratį, išugdė savarankiškumą ir atsakingumą atliekant įvairius darbus ir užduotis“, – savo potyriais dalinosi studentas.

„Mieste dažnai vyksta įvairūs pramoginiai, kultūriniai ar pažintiniai renginiai. Čia gausu vietų, kuriose galima praleisti laisvalaikį. Taip pat yra nemažai galimybių tobulinti savo įgūdžius įvairiose gyvenimo srityse, dirbti arba siekti karjeros. Kitaip tariant, jeigu jauni žmonės turės tikslus, jų sieks bei nesėdės vietoje, jie tikrai suras ne vieną galimybę kaip juos įgyvendinti Panevėžyje“, – kalbėjo M. Kabutavičius.

Dalė Miknevičiūtė baigė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją, Industrinių technologijų vadybos pirmo kurso studentė.

Dale_Mikneviciute

Dalės Miknevičiūtės didžiausias atradimas, atvykus studijuoti į Panevėžį tai, kad aukštasis mokslas nėra toks sudėtingas, kaip mokytojai gąsdino mokykloje.

„Universitete mokomės pagal lankstų paskaitų tvarkaraštį, todėl galime derinti studijas su darbu bei kitomis veiklomis. Pasirodo, kad nebūtina per naktis prie knygų sėdėti ar nuo ankstaus ryto ligi vėlyvo vakaro trinti universiteto suolą. Įmanoma viską suspėti ir suderinti, man pačiai užtenka laiko ir mokslui, ir miegui, ir pramogoms“, – teigė studentė.

D.Miknevičiūtė iš Panevėžio fakulteto bendruomenės gyvenimo išskiria bendravimą su dėstytojais. Anot jos, čia visi labai malonūs, geranoriški, laisvai bendraujantys, visada suteikia pagalbą, atsižvelgia į studentų poreikius.

„Man ypač patinka tai, kad Panevėžys yra netoli nuo mano gimtųjų namų, tad prireikus visada patogiai galiu grįžti namo. Taigi ir po studijų planuoju įsidarbinti Panevėžyje ar jo apylinkėse“, – ateities planais dalinosi D. Miknevičiūtė.

Giedrius Liaučys Kretingoje baigė Pranciškonų gimnaziją. Studentas parėjusią savaitę sėkmingai apgynė bakalauro baigiamąjį darbą.

Giedrius_Liaucys

Studentas tvirtino, jog iki 12 klasės egzaminų lankėsi daugelyje Lietuvos universitetų, tačiau nusprendė pasirinkti būtent KTU PTVF, nes mokyklinės ekskursijos į Panevėžio fakultetą metu įsitikino, jog čia sukurtos itin palankios sąlygos studentams mokytis ir visokeriopai tobulėti.

Pradėjęs Automatikos ir valdymo studijas KTU Panevėžio fakultete G. Liaučys buvo maloniai nustebintas – čia kiekvienas išklausomas, darbas vyksta prie apskrito stalo, o visų nuomonė yra svarbi. Ne ką mažiau pradžiugino laboratorijose esanti įranga bei studentams suteikiama galimybė bet kuriuo fakulteto darbo metu atvykti į laboratorijas ir užsiimti dominančia veikla.

„Studijuodamas patyriau magišką akimirką, kai savo rankomis sukurtas prietaisas, robotukas, pagaliau parodė pirmuosius „gyvybės“ ženklus: pradėjo judėti ar net bandė atlikti numatytą užduotį. Sakoma, kad vyras per savo gyvenimą privalo atlikti tam tikrus darbus: pasodinti medį, pastatyti namą, užauginti sūnų. Manau, kad šiandien laikas šį sąrašą papildyti dar viena užduotimi – sukurti robotą“, – savo darbo vaisiais džiaugėsi studentas.

Anot G. Liaučio, studijuojant Panevėžyje jam svarbiausi šie aspektai: pragyvenimo ir studijų išlaidos, įsidarbinimo galimybės, studijų ir darbo derinimo galimybė. Pragyvenimo išlaidos, įskaitant mokesčius už būstą ir kitas paslaugas, Panevėžyje yra net kelis kartus mažesnės, palyginti su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais.

„Panevėžys tituluojamas pramonės miestu, todėl čia nesudėtinga susirasti gerai apmokamą inžinieriaus darbą. Pagal KTU Panevėžio fakultete vyraujančią praktiką, studentai geba įsidarbinti net per pirmuosius studijų metus, todėl čia yra sudarytos lanksčios sąlygos derinti studijų ir darbo grafiką. Artimiausiu metu planuoju tęsti studijas ir kitą akademinę veiklą Panevėžyje. O baigęs mokslus tikiuosi, kad šiame mieste rasiu įdomų ir gerą darbą“, – teigė G. Liaučys.

Apibendrinus iš kitų miestų atvykusių jaunų žmonių pasisakymus, galima drąsiai konstatuoti, kad galimybes ir kokybišką gyvenimą įmanoma susikurti bet kuriame mieste ar rajone: tereikia noro, entuziazmo ir pozityvaus žvilgsnio į mus supančią aplinką. Juk provincija yra ne vieta, o mąstymo būdas. Telieka visiems palinkėti daugiau pozityvumo ir aktyvaus įsitraukimo į įvairias veiklas kuriant ir puoselėjant Panevėžį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: