Studentų konferencijoje pristatytos technologijų ir verslo aktualijos

Praėjusią savaitę Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) įvyko 16-oji studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos – 2016“. Šis renginys – tai KTU PTVF Studentų mokslinės draugijos iniciatyva, kasmet suburianti įvairių sričių jaunuosius mokslininkus.

Į konferencijos plenarinį posėdį susirinkusius dalyvius ir svečius pasveikino fakulteto dekanė prof. dr. Daiva Žostautienė.

„Konferencijos suteikia galimybę keistis mokslinių tyrimų rezultatais, rasti naujų mokslinių idėjų, įvertinti konkrečių pasiūlymų ir rekomendacijų naudingumą. Tai itin svarbūs mokslinio bendradarbiavimo, nuomonių apsikeitimo būdai. Mokslinių straipsnių rašymas ir jų pristatymas – tai puiki praktika pasiruošti bakalauro ar magistro darbo gynimui.

Šiandien kaip niekada svarbus visaapimantis požiūris, kūrybiškumas, tarpdiscipliniškumas, kuris atsispindi ir konferencijos pavadinime. Linkiu konferencijos dalyviams praplėsti savo akiratį, įgyti naujų žinių, patirčių bei užmegzti naudingų kontaktų“, – sakė D. Žostautienė.

Renginį išmoningai vedė KTU PTVF mokslo prodekanė Olga Fiodorova ir studentų atstovybės „PanFiSA“ bei Studentų mokslinės draugijos pirmininkė – Gretė Dantaitė.

Į plenarinį posėdį skaityti pranešimus ir pasidalinti savo patirtimi atvyko verslo inkubatoriaus KTU „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys ir KTU Nacionalinio ir verslo centro (NIVC) Verslo vystymo specialistas Tomas Procevičius.

Pranešėjai pristatė KTU „Startup Space“ – pirmąjį akademinį jaunimo verslumo centrą Lietuvoje, kuris yra skirtas pradedantiesiems verslininkams, programuotojams, inžinieriams, dizaineriams ir visiems kuriantiems produktus, skirtus pakeisti pasaulį.

Svečiai taip pat papasakojo apie Kaune kuriamą startuolių kultūrą ir dalinosi sėkmingų startuolių pavyzdžiais. D. Smailys akcentavo, kad ypatingas dėmesys kuriant intelektinius verslus turi būti skiriamas ne tik geroms idėjoms, bet svarbiausia – žmonėms, jų tarpusavio ryšiams, dalinimuisi patirtimi, stiprių komandų formavimui ir dirbančiųjų motyvavimui.

Įmonės „Siuntinukas.lt“ generalinis direktorius Andrius Užusienis skaitė pranešimą „Logistika elektroninėje erdvėje“. Pranešėjas pristatė savo valdomos įmonės veiklą, vykdomus projektus, pasidalino įžvalgomis, kaip pagelbėti vežėjams, užsakovams ir sutrumpinti logistikos grandinę, efektyviau panaudojant turimus resursus.

VšĮ „Route-4“ vadovė Rasa Visockienė pristatė jaunimo tarptautines savanorystės programas ir iniciatyvas. Pranešimo metu buvo akcentuojama, kad tarptautiniai jaunimo mainai savanoriams ne tik leidžia įgyti neįkainojamos ir išskirtinės patirties, užmegzti naujų pažinčių, kartais netgi sukurti tarptautines šeimas, bet ir praturtina skirtingų šalių socialinę bei kultūrinę aplinką. Jaunuoliai buvo raginami išbandyti save ir atverti naujas tobulėjimo galimybes.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventas, „Citadele“ banko Panevėžio filialo valdytojas Deividas Norkūnas pranešimo „Kelias nuo praktikos iki dabar“ metu pasidalino darbo banke ypatumais. Taip pat pranešėjas pabrėžė, kad planuojant savo karjerą būtina kryptingai siekti išsikeltų tikslų, atsakingai apgalvoti ir pasirinkti praktikos vietas. D. Norkūnas pasidžiaugė, kad fakulteto studentai atliekantys praktiką banko padalinyje turi didelį potencialą tapti gerais darbuotojais.

Po plenarinio posėdžio darbas vyko keturiose sekcijose: „Mechatronika, robotika ir mechanika“, „Transportas ir logistika“, „Statyba“ ir „Šiandieniniai vadybos ir ekonomikos procesai“.

Iš viso konferencijoje pristatyta per 60 pranešimų. Studentai aptarė naujausias technologinių mokslų tendencijas, pristatė eksperimentų rezultatus, analizavo šių dienų aktualiausias socialines, verslo ir ekonomines problemas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: