Studentų mokslinė konferencija – apie verslą ir technologijas

Balandžio 24 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete įvyko kasmetinė studentų mokslinė konferencija „Technologijų ir verslo aktualijos 2015“. XV konferencija šiais metais apjungė technologinius ir socialinius mokslus, atskleidė jų sinergiją.

Sveikinimo kalbą tarė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto mokslo prodekanė Olga Fiodorova ir jauniausias Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos narys, vykusio projekto „Kurk Lietuvai“ koordinatorius Daumantas Simėnas.

Plenarinio posėdžio metu susirinkusius dalyvius ir svečius atraktyviais pranešimais džiugino Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės Sonata Steniulienė ir Giedrė Kundrotienė. Dėstytojams ir studentams pranešėjos leido išbandyti specialius, girtumą imituojančius, akinius. Pademonstravo sveiko ir rūkančio žmogaus plaučius, suteikė naudingos informacijos apie specialistų pagalbą, norintiems atsikratyti blogų įpročių.

Reda Daugelaitė JCI prezidentė, verslininkė pateikė praktinių patarimų studentams ir jaunimui apie galimybes tobulintis – nuo keliavimo traukiniais, stažuočių užsienyje ir kalbų mokymosi iki nuosavo verslo kūrimo.

Agnė Deveikytė, dizainerė iš Vilniaus „Agne Fashion” prekės ženklo kūrėja, papasakojo apie savo verslo pradžią, kuri prasidėjo pas garsią dizainerę Ramunę Piekautaitę. Jauna drabužių kūrėja baigė dailės akademiją ir tvirtai nusprendė tapti drabužių dizainere. A. Deiveikytės drabužių išskirtinumas – medžiagos pynimas, iš kurios siuvami drabužiai ar jų detalės. „Konkurentų kol kas nebijau, kadangi šios medžiagos kūrimas reikalauja daug laiko, kruopštumo ir kantrybės“ – teigė Agnė. Jauna mergina siekia plėsti savo verslą ir pasitelkiant technologijas, palengvinti naujos medžiagos gaminimą.

AB „Lifosa” atstovas, Marius Stogevičius pristatė vienos didžiausių gamybos įmonių Lietuvoje vykdomą socialinę politiką, supažindino, kokie specialistai dirba įmonėje, kokių specialistų trūksta. Vienam iš konferencijos dalyvių, įvardinusiam sieros rūgšties formulę, M. Stogevičius padovanojo knygą su „Lifosa” istorija.

Konferencijos atidarymą baigė charizmatiškas Žano Maslausko pasakojimas apie batų kūrimo ir gamybos subtilybes – pagal užsakymą gaminamų batų pora kartais kuriama ir penkias dienas. Batų dizaineris, dirbtuvių „Batų namai“ Kėdainiuose savininkas, pasidalino mintimis ir idėjomis apie verslo plėtojimą Lietuvoje, specialistų rengimą. Dizaineris su žmona Jurgita atsivežė keliolika batų porų iš unikalios kolekcijos, kuriuos apžiūrėti galėjo susirinkę konferencijos dalyviai ir svečiai.

Toliau vyko darbas sekcijose. Pirmojoje sekcijoje „Socialiniai reiškiniai“ vyko nuotolinė transliacija su valstybine Šiaulių kolegija. Antroje sekcijoje buvo nagrinėjami „Šiandieniniai vadybos, ekonomikos procesai“. Trečiojoje sekcijoje studentai pristatinėjo pranešimus „Automatikos, statybos, mechanikos, elektros ir valdymo inžinerijos“ moksliniais klausimais.

Konferencija ne tik praturtino naujomis patirtimis ir žiniomis, tačiau sukūrė pakilią nuotaiką ir paskatino aktyvią diskusiją tarp akademinės, verslo ir valdžios atstovų.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: