Studijoms skiriama skatinamoji stipendija

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. pirmakursiams, pasirinkusiems žemės ūkio, miškininkystės bei regionų plėtrai aktualias informatikos, matematikos ir inžinerijos studijas, bus mokamos 200 eurų dydžio stipendijos. Taip skatinama pritraukti daugiau stojančiųjų į tas sritis, kur jaučiamas specialistų trūkumas.

Stipendijos bus skiriamos tiems Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiantiems universitetams ir kolegijoms, kurie turi su aukštos pridėtinės vertės sektoriais susijusias programas. Vienintelė sąlyga stipendijos gavėjui yra ta, kad stojantysis privalo studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje.  200 eurų stipendija skiriama kiekvieną mėnesį visų studijų laikotarpiu.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (PTVF) siūlo inžinerijos mokslų bakalauro studijų programą Programuojamos automatikos sistemos, kurios specialistų darbo rinkoje labai trūksta. Taip pat jaunuoliai turi galimybę studijuoti naujosios elektronikos inžinerijos krypties bakalauro studijų programą.

Kaip pastebi Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN), Lietuvos verslas ir užsienio investuotojai kasmet labiausiai laukia informacinių technologijų, inžinerijos ir technologijos studijų programų absolventų. Panevėžio mieste ir regione specialistų paklausa ir toliau išlieka didelė – rinkai reikia savo srities profesionalų. Į Pramonę skverbiantis automatizacijai ir robotizacijai, sparčiai keičiantis technologijoms, mokslas ir pramonės sektorius privalo vienyti jėgas ir išvien kurti inovacijas.

Panevėžio regiono specializacija – robototika, todėl KTU PTVF bakalauro studijų programa Programuojamos automatikos sistemos yra kone geriausias pasirinkimas regione ugdyti geriausius šios srities profesionalus.

Inžinerijos mokslų bakalauro programos reikšmė

Atsižvelgiant į technologijų vystymosi tendencijas, technologijų svarbą ir pritaikomumą bei specialistų poreikį, Panevėžio regiono įmonėms be galo reikalingi technologai bei inžinieriai. Atliepiant rinkos poreikius, 2020 m. rugsėjį KTU PTVF startuoja inžinerijos krypties bakalauro studijų programa Programuojamos automatikos sistemos.

Tai programa, turinti aukštos kvalifikacijos profesionalų, kurie rengs kvalifikuotus gamybos procesų valdymo ir susijusių informacinių technologijų specialistus. Pastarieji puikiai išmano valdymo įtaisų ir kompiuterizuotų valdymo sistemų elektroniką ir programavimą, interneto ir kompiuterinės grafikos technologijų panaudojimą valdymo uždavinių sprendimams bei geba profesionaliai savo darbe taikyti įgytas žinias.

Baigdami studijas studentai akis į akį susidurs su tikrų įmonių atstovais. Bendravimas prasidės jau studijų metu – KTU socialiniai partneriai dalyvauja studijų ir praktikos tobulinime bei savo aktyviais patarimais padeda studentams tikslingai pasirinkti savo karjeros kelią.

Unikali Programuojamų automatikos sistemų sandara – net tris semestrus iš eilės studentai atliks išplėstinę praktiką gamybinėse įmonėse.

Svarbu ne tik mokėti programuoti, bet ir įgyvendinti savo sukurtą idėją nuo nulio. Todėl „Produkto vystymo projekto“ paskaitų metų studentai susipažins su darbu komandoje, kurti inovacijas, verslą bei kaip tinkamai komunikuoti. Tokios kompetencijos leis gerai suprasti, kaip įgyvendinami net ir sudėtingų produktų projektai.

Braižymas bei projektavimas „AutoCAD“ ar „SolidWorks“ programomis studijuojantiesiems taps puikiai valdomu įgūdžiu. Jie gebės programuoti įvairius įrenginius (pvz., CNC stakles), išmanys kiberfizines sistemas, daiktų internetą, susipažins su dirbtiniu intelektu bei debesų inžinerija.

Aktyviai bendradarbiaudami su įmonėmis, šios programos autoriai peržiūrėjo ir suformavo studijų turinį taip, kad jau būdami absolventais galėtų gauti su darbo sauga susijusius sertifikatus.

Priėmimas į bakalauro studijas vyksta per Lama BPO nuo iki rugpjūčio 18 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: