Su paaugliais – apie vaiko teises ir iš jų kylančias pareigas

Savivaldybėse veikiančių atvirų jaunimo centrų (AJC) veikla įgauna pagreitį, o turiningai ir saugiai praleisti laiką čia renkasi įvairaus amžiaus jaunimas. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai džiaugiasi, kad ir vasarą atviros AJC durys nepalieka vaikų gatvėje. 

„Atviri jaunimo centrai savivaldybėse tampa jaunimo traukos erdve. Džiaugiamės, kad vaikai, o ypač paaugliai, čia gali saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti mėgstama veikla, bendrauti, o esant poreikiui – padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams, spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Irena Gaigalienė.

Vaiko teisių gynėjai apsilankę Zarasų AJC susipažino su centro veikla, jaunimo užimtumo galimybėmis, bendravo su centro lankytojais.

„Susitikę su įvairaus amžiaus vaikais dažniausiai diskutuojame apie jų teises bei pareigas. Šįkart diskusijos dalyviai – paaugliai, todėl ir klausimai jiems kilo gerokai rimtesni, o diskusija nebuvo trumpa“, – apie susitikimą su Zarasų AJC lankančiais vaikais, sakė I. Gaigalienė.

Paaugliams daugiausia klausimų kilo dėl teisės į laisvalaikį, asmeninį gyvenimą, diskutuota apie smurto rūšis, patyčias.

„Tik žinodami savo teises vaikai gali suprasti kokie gali būti jų pažeidimai. Gili diskusija parodė, kad vaikai nėra abejingi, jiems svarbios ne tik savos, bet ir draugų problemos, išgyvenimai“, – sakė I. Gaigalienė.

Utenos apskrities VTAS specialistai paaugliams akcentavo ir jų nuomonės svarbą bei reikšmę, kada ir kaip ji privalo būti išklausyta ir išgirsta.

„Kiekvienas vaikas, nežiūrint jo amžiaus, turi teisę išsakyti savo nuomonę ir nepamiršti pareigos – girdėti ir kitą nuomonę“, – taip apie vaiko nuomonės svarbą ne tik vaiko teisių gynėjų darbe, bet ir namuose, mokykloje, draugų rate, kalbėjo I. Gaigalienė.

VTAS specialistai su Zarasų AJC lankytojais sutarė bendrauti ir ateityje. Jaunimas sakė gerokai praturtinęs žinias kur kreiptis ir kokios pagalbos tikėtis iškilus problemai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: