Su Valstybės kontrolės atstovais aptarė Savivaldybės problemas

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas ir administracijos direktorius Tomas Jukna priėmė Valstybės kontrolės atstovus. Kalbėta apie Savivaldybės finansines galimybes, investicinių projektų įgyvendinimą, įsiskolinimus ir kt. problemas.

Svečiai merą supažindino su Savivaldybėje atliekamu auditu, informavo apie daromą savivaldybių biudžetų vykdymo analizę, gyventojų pajamų mokesčio planavimo vertinimą. Panevėžyje Valstybės kontrolė aiškinasi lengvatinio keleivių vežimo, civilinės saugos funkcijų vykdymą, valstybės biudžeto lėšų ir turto valdymą, Savivaldybės skolinimosi ir kitų įsipareigojimų valdymą, skolinimosi teisėtumą. Auditą planuojama baigti iki rugsėjo.

Susitikimo dalyviai aptarė problemas investicinių projektų atrankos, Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų naudojimo, Savivaldybės skolinimosi srityse.

Valstybės kontrolės 3-iojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Rita Švedienė pabrėžė Valstybės kontrolės bendradarbiavimo su Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba svarbą: „Šalims įstatymu pavesta atlikti viešojo sektoriaus subjektų metinių ataskaitų auditą. Svarbu keistis informacija apie audito rezultatus Savivaldybės biudžeto vykdymo, lėšų ir turto valdymo, disponavimo jais ir jų naudojimo ir kitose srityse, kad būtų išvengta audito procedūrų dubliavimo, pasinaudota atlikto darbo rezultatais“. R. Račkauskas domėjosi Panevėžio situacija palyginti su kitais miestais.

„Esame pasiryžę bendradarbiauti su Valstybės kontrole ir matome juos ne kaip kontroliuojančią ar baudžiančią instituciją, bet patariančią ir pamokančią. Tai mūsų bendras darbas vardan valstybės interesų. Tik bendradarbiaudami išspręsime įsisenėjusias Savivaldybės problemas“, – sakė meras R. Račkauskas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: