Subačiaus ir Noriūnų gyvenviečių nuotekos valomos atnaujintose nuotekų valyklose

Kupiškio rajone praeitais metais pradėta Subačiaus ir Noriūnų nuotekų valyklų rekonstrukcija užbaigta ir nuotekos valomos šiuolaikinių technologijų nuotekų valyklose.

Paskutinius keletą metų Kupiškio rajone Noriūnų nuotekų valykloje dėl nekokybiškų valymo įrenginių šiltuoju metu laiku nuotekos nebuvo išvalomos iki nustatytų normatyvų. Tai įvertinę aplinkosaugininkai Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime nustatė laikinai leistiną padidintą normatyvą su privaloma sąlyga – nuotekų valyklos rekonstrukcija siekiant sumažinti išleidžiamų nuotekų užterštumą.

Subačiaus nuotekų valykla buvo pastatyta daugiau kaip prieš 40 metų ir vykdant nuolatinę aplinkosauginę kontrolę buvo pastebimas nuotekų išvalymo laipsnio mažėjimas (normatyvų viršijimo dar nebuvo). Subačiaus mieste tik maža dalis gyvenamųjų namų turėjo galimybę nuotekas nuleisti į miesto nuotekų tinklus.

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vadovai, kiekvienais metais susitikdami su Kupiškio rajono savivaldybės vadovais, ieškojo sprendimų dėl gyvenviečių nuotekų valyklų ir individualių gyvenamųjų namų nuotekų tvarkymo pagerinimo. Planavo ir vykdė bendrus reidus dėl gyvenamųjų namų nuotekų tvarkymo pažeidimų išaiškinimo ir jų pašalinimo.

Sprendžiant nuotekų valymo ir gyvenamųjų namų nuotekų tvarkymo problemą Kupiškio rajone praėjusiais metais pradėta Subačiaus ir Noriūnų nuotekų valyklų rekonstrukcija. Šiais metais užbaigta ir nuotekos valomos šiuolaikinių technologijų nuotekų valyklose, paklota 5 km nuotekų tinklų.

2015-06-17 Kupiško rajono agentūros vedėja dalyvavo Subačiaus ir Noriūnų gyvenviečių nuotekų valyklų rekonstrukcijos darbų užbaigime.

Atnaujintoje Subačiaus nuotekų valykloje per parą galima išvalyti iki 206 m3 nuotekų. Nuotekų valykloje pirmiausia nuotekos valomos nuo stambių nešmenų, po to valomos smėlio gaudytuvuose, kur pašalinamas smėlis. Mechaniškai išvalytos nuotekos valomos denitrifikacijos kamerose ir aerotenkuose. Vykdant nuotekų valyklos rekonstrukcijos projektą Subačiaus mieste paklota 3,8 km nuotekų tinklų ir apie 300 gyventojų suteikta galimybė gyvenamųjų namų nuotekas valyti Subačiaus nuotekų valykloje.

Analogiškoje Noriūnų nuotekų valykloje po rekonstrukcijos per parą galima išvalyti iki 200 m3 nuotekų. Vykdant rekonstrukcijos projektą paklota 1,2 km nuotekų tinklų ir sutekta galimybė net tik Noriūnų bet ir Žvėrių gyvenvietės gyvenamųjų namų nuotekas valyti Noriūnų nuotekų valykloje.

Kupiškio rajono agentūros vedėja Vita Stančikienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: