Pradžia Kultūros naujienos Aktualijos Sugrįžta Lietuvos kino entuziastus vienijantis festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

Sugrįžta Lietuvos kino entuziastus vienijantis festivalis „Aš+Miestas=Kinas“

615
0

Liko tik mėnuo iki kasmetinio respublikinio trumpametražių filmų festivalio „Aš+Miestas=Kinas“, rugsėjo 10 dieną pristatysiančio debiutuojančių ir veteranų kino kūrėjų darbus iš visos Lietuvos. Panevėžio kino centre „Garsas“ jau tryliktus metus rengiama kino šventė stebina originaliais siužetais ir kūrėjų išmone, kasmet dalyvių daugėja, plečiasi jų geografija.

Festivalio tikslas – suteikti erdvės ir galimybių įvairios patirties bei pasaulėžiūros kūrėjams pristatyti savo interpretacijas, skatinti kino kalbą naudoti asmeninei saviraiškai, požiūriui į pasaulį ar net socialinei pozicijai išsakyti. Praėjusiais metais programoje dominavo socialines žinutes nešantys filmai, skatinantys pamąstyti. Matysime, ar tokia tendencija kartosis ir šiais metais, bet kuriuo atveju kviečiame kurti paties įvairiausio žanro filmus ir nebijoti peržengti fantazijos ribas.

Panevėžio miesto 514 metų gimtadienio renginius vainikuosiančio festivalio „Aš+Miestas=Kinas“ metu nekonkursinėje programoje bus parodyti keturi trumpametražiai filmai, sukurti birželį vykusiose kino centro „Garsas“ organizuotose kino dirbtuvėse Rozalimo miestelyje. Dirbtuvėms vadovavo patyręs kino meistras, Lietuvos kinui nusipelnęs režisierius Antanas Maciulevičius, o jam talkino operatorius, serialo jaunimui „Viskas ore“ kūrybinės grupės narys Dinas Marcinkevičius. Konkursinės programos filmus vertins kino profesionalų komisija ir į renginį atėję žiūrovai. Laimėtojai bus apdovanoti Panevėžio miesto savivaldybės bei kitų rėmėjų įsteigtais prizais.

Sukurtų filmų lauksime iki rugpjūčio 24 dienos su užpildyta dalyvio anketa, kurią rasite svetainėje www.garsas.lt. Savo darbus siųskite el. paštu edukacija@garsas.lt arba adresu Respublikos g. 40, Panevėžys. Informacija telefonu: 8-682 19800. „Aš+Miestas=Kinas“ renginys nemokamas. Festivalį iš dalies finansuoja, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba bei Panevėžio miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos: www.garsas.lt

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.