Aina.lt nuotr.

Sugyventinę sudeginusiam anykštėnui skirta 19 metų laisvės atėmimo bausmė

Gruodžio 14 dieną Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl šeimos nario nužudymo. Teismas pripažino anykštėną E. A. kaltu dėl savo sugyventinės mirties ir skyrė jam 19 metų laisvės atėmimo bausmę. Pripažinęs E. A. pavojingu recidyvistu, pirmus penkerius bausmės metus teismas skyrė atlikti kalėjime, likusius – pataisos namuose.

Bylos duomenimis, E. A. pernai spalio 14 d. savo namuose tyčia apipylė benzinu savo sugyventinę D. A. ir žiebtuvėliu ją padegė. Moteris nuo patirtų nudegimų po dviejų dienų mirė. Nusikaltimą E. A. padarė apsvaigęs nuo alkoholio.

Remdamasis byloje surinktais įrodymais teismas nustatė, kad E. A. suprato savo nusikalstamus veiksmus, suvokė, kad taip elgdamasis kelia pavojų savo sugyventinės gyvybei ir sveikatai bei siekė ją nužudyti, t. y. tyčia padegė D. A.

Teismas konstatavo, kad D. A. buvo nužudyta itin žiauriai.

Skirdamas E. A. bausmę teismas pažymėjo, kad anykštėnas kaltinamas padaręs tyčinį labai sunkų nusikaltimą, už kurį Baudžiamasis kodeksas numato tik realią laisvės atėmimo bausmę.

E. A. nusikalto būdamas 11 kartų teistas. Nusikaltimą, už kurį teisiamas, padarė jau pripažintas recidyvistu ir būdamas lygtinai paleistas iš laisvės atėmimo įstaigos.

„E. A., būdamas recidyvistas, įvykdė naują labai sunkų nusikaltimą, neatlikęs ankstesnės laisvės atėmimo bausmės, nuo 1971 metų sistemingai darė nusikaltimus, už kuriuos buvo nuteistas įvairiomis bausmėmis, išvadų iš savo nusikalstamo elgesio nepadarė, paskutiniai nusikaltimai susiję su smurto pavartojimu, todėl yra labai pavojingas visuomenei ir pripažįstamas labai pavojingu recidyvistu“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *