AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Sujetai Onines atšventė linksmai!

Kaip ir kasmet, ir taip jau kelioliktą kartą, Sujetuose buvo švenčiama kraštiečių šventė – Oninės. Žinoma, kad šventė būtų įdomi ir linksma, dar gerokai iki šventinės dienos, kuri šįmet buvo liepos 27-oji, Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ nariai – savanoriai ir Smilgių kultūros centro darbuotojai atliko, taip vadinamus, namų darbus. Bendruomenės atstovai rūpinosi, kad laiku būtų atspausdinti ir išdalinti kvietimai į šventę, nupirktos vaišės šventės dalyviams, išnuomota, atvežta ir sumontuota reikalinga įranga, papuošta šventės vieta ir dar daug visokių darbų darbelių nuveikta, kurie, kitą kartą, paprasta akimi ir nelabai matomi. Savo ruožtu, Smilgių kultūros centro darbuotojai pasirūpino meno kolektyvais, kurie išties labai nuoširdžiai, su šypsenomis veiduose, linksmino gausiai susirinkusius šventės dalyvius. O meno kolektyvų būta net keturi (vadovai E. Stalgienė, E. Kažukauskas ir E. Burbulis), beje, visi jie iš kaimyninio Šeduvos krašto.

Be jokios abejonės, ypatinga šventės puošmena – Donalda Meiželytė, kuri ne vien dainomis, bet ir savo energija, temperamentu, tiesiog įkaitino visus šventės dalyvius. Renginį vedė nepakartojama, nenuilstanti ir, kaip pati prisipažino – Sujetų krašto gerbėja, Audronė Palionienė. Šventėje ypatingas dėmesys buvo skirtas mažiesiems dalyviams, kurie ne tik, kad galėjo pasmaližiauti čia pat gaminamais itališkais minkštaisiais ledais, spragėsiais, ar iš fontanėlio trykštančiu šokoladu, bet ir dalyvauti specialiame chemikų šou, kurį parengė ir pristatė „Project Extreme“ merginos. Mažieji šventės dalyviai prie visų šių malonumų dar turėjo progą pasilinksminti ant didžiulio pripučiamo batuto. Ne tik palinksminti, bet pavalgydinti liko ir kiti šventės dalyviai, nes iki soties prisiragavo gardžios pilstomos giros ir kiaušinienės. O ką jau bekalbėti apie puikiąją žuvienę, dėl kurios pusę vakaro taip buvo liaupsinamos šventės gaspadinės.

Tą vakarą šventine nuotaika bei gausiomis dovanomis dalinosi ir, taip vadinami, oficialūs svečiai: LR Seimo narė Guoda Burokienė, Panevėžio r. meras Povilas Žagunis, Smilgių seniūnas Edmundas Toliušis ir gyventojų bendruomenės centro „Šuoja“ pirmininkė Danutė Kelpšaitė. Šventėje buvo pasveikintos ir vainikais padabinto Onutės, apdovanoti naujagimiai, gimę nuo 2018-ųjų Oninių, bei pagerbti šių metų abiturientai. Na, o viso renginio kulminacija tapo šventinis fejerverkas ir Oninių laužas, kurio liepsnų šviesoje paskutinius šventinius akordus sugrojo diskotekos muzikos garsai.

Norėčiau paminėti ir tai, kad dėl to, jog šventė įvyktų ir būtų tokia nuotaikinga, labai daug prisidėjo savanorių, o kaip be jų? Juk tam, kad būtume sotūs, palinksminti ir laimingi, kažkas aukojo pinigines lėšas ar maistą, kažkas savo laiką ir energiją nukreipė į vaišių gaminimą ir išdalijimą, kažkas į šventinės vietos paruošimą… kažkas, kažkur ir po kažkiek, tam, kad mes visi kartu galėtume pasidžiaugti ir net pasididžiuoti tokiu gražiu ir didingu renginiu mūsų – Sujetų krašte.
Beje, renginys, be kita ko, buvo organizuojamas įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektą, pagal kurį buvo skirtos valstybės lėšos.

Ačiū visiems, kas prisidėjote, ačiū visiems, kas dalyvavote, ačiū ir tiems, kurie norėjote, bet negalėjote prisidėti prie šios gražios ir Sujetų kaimui labai reikšmingos šventės.

Sujetų bendruomenės centro „Liepa“ pirmininkas Kęstutis Simonavičius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close