pexels.com nuotr.

Sujungtų namų projektai, kodėl jie domina žmones?

Praėjo tie laikai, kai laisvai vėjams pūstelėjus lietuviai veržėsi statytis milžiniškus namus. Tačiau pastarųjų metų tendencija stebina: nuo 2010 metų Vilniuje namų dydis sumažėjo 30 proc., o vis daugiau žmonių stato ir parduoda arba renkasi sujungtų namų projektus, nes sujungtų namų projektai geresnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas. Namo statyba visada buvo lietuvių svajonė. Tačiau vis daugiau žmonių sako, kad dabar namai tapo labai panašūs į daugiabučius – nebeturi didelių kiemų nei pagal dydį, nei pagal parkavimo vietą. Kita vertus, išlieka pagrindiniai namo privalumai – privatumas, atskiras įėjimas, mažiau kaimynų. 

Kas iš tikrųjų yra patogūs modernūs namai, per kelis dešimtmečius taip pasikeitė svajonių namas?

Remiantis naujausia „Ober-Haus“ apžvalga, būsto plėtra vyksta daug sparčiau nei anksčiau, o būsto dalis visoje būsto pasiūloje per pastaruosius 3–4 metus pastebimai auga. Teigiama individualių ir sublokuotų namų plėtra 2015-2016 metais nesulėtėjo ir būsto segmentas fiksuoja rekordinius pasiūlos rodiklius. Ekspertai skaičiuoja, kad plėtotojai Vilniuje ir jo apylinkėse pernai pastatė ir pardavė beveik 590 naujų būstų, 55% daugiau nei 2016 m., o šiemet planuoja statyti ir pirkėjams pasiūlyti daugiau individualių ir įvairaus dydžio gyvenamųjų namų iki 850. Tai didžiausias pasiūlymas per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį ir beveik dvigubai brangesnis pastatų pardavimas sostinėje ir jos apylinkėse  nekilnojamojo turto piko metu (440 namų).

Ieško mažesnio ir modernesnio namo

Daug šeimų teigia: nepirksime 2 aukštų namo, tik vieno aukšto. Ir nebesirinksime mūro – statysime karkasinį arba surenkamąjį konstrukciją iš plokščių, šviesų ir paprasta, nes turi užtekti kartos naudojimo. O mes nenorime tokio didelio sklypo, nes tikrai neauginame daržovių šiltnamiuose. Persikėlus iš buto į namą, šeimos sako, kad čia gera vieta gyventi – čia yra kelios obelys, veja ir tvenkinys su pirtimi, o vasarą galima užsiauginti braškių. Be to, rinkdamiesi vietą namo statybai, žinokite, kad yra miesto autobusai, todėl jiems nereikės kiekvieną rytą vežti vaikų į miestą. Name gyventi norisi, tačiau jo didelio nereikia, kadangi vaikai išsikrausto ir lieka daug laisvos vietos, kurios niekas neišnaudoja, o didelį namą brangiau apšildyti, didesnės išlaidos. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: