Bendruomenės naujienosReporteris

Sukalė lesyklėles paukšteliams

Kai už lango spaudžia šaltukas ir žemę apkloja sniegas, puiki galimybė suskubti daryti gerus darbus, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos- sparnuočiams. Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ ugdytiniai, kurie lanko Gamtos mokyklos būrelį „Mažieji gamtos draugai“ atvyko pas „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulio būrelio „Miško meistreliai“ narius susikalti lesyklėlę paukšteliams.

Pradžioje jaunuosius gamtos mylėtojus paklausinėjo apie žiemojančius paukštelius. Pasirodė, kad lopšelio-darželio vaikai tikrai „kieti riešutėliai“: jie žinojo kokie paukšteliai žiemą aplanko lesyklas, kada ir kaip juos lesinti.

Bet visi labiausiai laukė kada pradės kalti savo pirmą vinį i lesyklą. Jaunųjų miško bičiulių Justo Palionio, Edgaro Žiobos, Ugniaus Stripeikio, Kajaus Saltono, Eivido Riniaus bei Arno Makšancevo padedami vaikučiai drąsiai ėmė plaktuką į rankas ir darbas „virte užvirė“. O kai po geros valandos jau buvo sukaltos „valgyklėlės“ paukšteliams, vaikai stogelius pagražino savo piešiniais.

Už prasmingą darbą vaikučiai buvo apdovanoti išpjautais iš faneros žvėrelių ar paukštelių siluetais bei pakviesti pavasarį sukalti inkilą zylutei.Toks kasmet bendradarbiavimas -tai puiki priemonė skatinti mažuosius vaikus ir vyresnius mokinius domėtis paukščiais, juos pažinti ir svarbiausia ugdytis atsakingumą ir pareigingumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close