Bendruomenės naujienosReporteris

Sukalti „nameliai“ sparnuočiams

Išaušus kalendoriniui pavasariui pamažu atgyja gamta: kasdien vis šilčiau šildo saulės spinduliai, pradeda kaltis pirmoji žolytė , netrukus pasigirs vis garsiau būriais grįžtančių iš šiltųjų kraštų paukščių balsai.

Ankstyvą pavasarį Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ jaunieji  gamtos būrelio „Mažieji gamtos draugai“ lydimi pedagogės I. Mačiulaitienės skubėjo į Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokyklą pas jaunuosius miško bičiulius. Džiaugiamės turėdami galimybę bendradarbiauti su jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariais bei vadovu Romu Kupčinsku, su kuriuo  jau ne pirmus metus bendradarbiaujame, stengdamiesi įtraukti bei mokydami atsakomybės už artimiausią aplinką mažuosius.

Susitikimo pradžioje mažieji meistreliai buvo supažindinami su darbo įrankiais, jų sauga. Aptarė iš kokios medienos bus kalami „nameliai“ sparnuočiams.  Visi su nekantrumu kibo į darbus: vieni kalė, kiti gręžė skyles. Aplink girdėjosi tik pokšinčių plaktukų ir grąžtų garsai. Mažiesiems meistreliams sukalti „namelius“ talkino jaunieji miško bičiuliai Arnas Makšancevas ir Eividas Rinius . Kaldami inkilus vaikai sužinojo, kad nereikia dailių ir  obliuotų lentučių. Taip paukščiams lengviau įsikabinti ir  kopti prie landos. Išsiaiškino, kodėl inkilo stogai turi būti lengvai nuimami, nes kartas nuo karto juos reikia išvalyti, kokio aukščio turėtų jis būti kabinamas. Už stropų darbą vaikai buvo apdovanoti jaunūjū miško bičiuliū iš fanieros išpjaustytų paukštelių siluetais, kuriuos grįžę į darželį nusispalvino. Inkilus reikia kelti, kol paukšteliai dar neparskrido ir nepradėjo ieškoti būsto.

Labai svarbu jau nuo ankstyvos vaikystės aiškinti, kad žmogus atsakingas už gamtos išsaugojimą. O išsaugoti gamtą skatina stebėjimas, pažinimas ir supratimas. Sukaltus inkilus iškelsime savo darželio teritorijoje . Tai bus smagu , kai  stebėsime jų pačių pagamintuose inkiluose  apsigyvenusius paukštelius.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja-metodininkė Inga Mačiulaitienė

 

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button