Sukčiai atakuoja ir sodininkus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Gintarė Šližytė ir Regimantas Tubelis, pasitelkę į pagalbą policijos rėmėją Justiną Karaliukaitę, lankėsi sodų bendrijoje „Kupiškio silikatas“. Bendrija priklauso saugios kaimynystės grupei, o jos nariai aktyviai veikia ir kovoja su pažeidėjais.

Pareigūnai susitikimo metu skatino sodų bendrijos gyventojus žymėti vertingus daiktus, kalbėjo apie turto apsaugą, domėjosi problemomis, aptarė kriminogeninę situaciją, kvietė pranešti policijai apie pastebėtus smurto atvejus, viešosios tvarkos pažeidimus, įtartinus asmenis ar transporto priemones.

Sodų bendrijos gyventojai pasidalijo istorijomis apie telefoninių sukčių atakas, pasakojo, kaip sumaniai jie stengėsi išvilioti gyventojų santaupas. Vienas sodininkas pasakojo, kaip į bendravimą su telefoniniu sukčiumi įtraukė ir savo šeimos narius, siekdamas sužinoti daugiau informacijos apie nusikaltėlio asmenybę, kad galėtų vertingą informaciją perduoti pareigūnams.

Policininkai skatino gyventojus dalytis panašiomis sėkmės istorijomis, aptarti jas šeimoje, draugų būryje, kaimynų suėjimuose, kad žmonės būtų budrūs – sulaukę netikėto skambučio, įvertintų situaciją ir nepadovanotų pinigų. Priminė, kad apie sukčių atakas, įtarimus, žinomus smurto atvejus ar kitą vertingą informaciją galima pranešti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato anoniminiu pasitikėjimo telefono numeriu (8 45) 503 333 arba trumpuoju telefonu 112.

Panevėžio apskrities gyventojai, paskambinę anoniminiu pasitikėjimo telefono numeriu ir išklausę trumpą instrukciją, gali pranešti apie padarytus nusikaltimus, ieškomus asmenis ir kitą informaciją, kuri gali būti naudinga policijai. Pranešimas įrašomas atsakikliu. Informacija turėtų trukti ne ilgiau kaip 1 minutę.

 

Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: