Sukčiavimo byloje ir Anykščių rajono gyventojas

Beveik 13 tūkstančių eurų iš patiklių žmonių išvilioję du vyrai netrukus sės į kaltinamųjų suolą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Tilvikienė šiandien sostinės teismui perdavė 10-ies tomų bylą.

Bylos duomenimis, kaltinamieji kitų asmenų vardu įgijo uostamiestyje registruotą ir veiklos nevykdančią įmonę. Vėliau, kaip įtariama, prisidengdami įmonės vardu, viename internetiniame skelbimų portale patalpino skelbimą apie parduodamus medžio pjuvenų briketus. Skelbimu patikėję asmenys, pagal jiems elektroniniu paštu atsiųstas išankstinio apmokėjimo sąskaitas, pinigus pervedė į kaltinamųjų įsigytos įmonės sąskaitą, tačiau prekių sutartu laiku taip ir nesulaukė. Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad į kaltinamųjų spąstus pakliuvo 12 nukentėjusiųjų.

Bylos duomenimis, kaltinamieji už nukentėjusiųjų pinigus įsigijo kriptovaliutos – bitkoinų, o vėliau juos pardavė ir pinigus išgrynino.

„Šiuo metu pastebimas sukčiavimo bylų daugėjimas, todėl norėtųsi atkreipti visuomenės dėmesį, kad žmonės tikrintų, iš ko perka prekes, ar įmonė, asmenys, su kuriais bendraujama, yra patikimi. Kiekvieną kartą pervedant nepažįstamiems asmenims ar nežinomoms įmonės pinigus, visų pirma reikėtų daugiau jais pasidomėti. Sukčiai kasdien kuria vis naujus scenarijus, kaip iš patiklių žmonių išvilioti kuo didesnes sumas“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Tilvikienė.

Vienas iš kaltinamųjų, 34 metų Anykščių rajono gyventojas šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę. Jis anksčiau teistas 10 kartų. Kitas kaltinamasis, 33 metų vilnietis, teistumų iki šiol neturėjo.

Byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: