Sulaikytas asmuo, galimai jungęsis prie svetimų „CityBee“ paskyrų

Vakar Lietuvos Policija gavusi bendrovės „CityBee“ pranešimą sulaikė asmenį, kuris, įtariama, neteisėtai pasinaudojo dvidešimt trijų „CityBee“ klientų paskyromis ir pasisavino trijų bendrovei priklausančių automobilių raktelius.

Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, į bendrovės klientų paskyras, siekiant pasinaudoti „CityBee“ paslauga svetima sąskaita, buvo patenkama galimai pritaikius kitoms interneto paslaugoms vartotojų naudotus prisijungimo duomenis. Kitaip tariant, asmuo pasinaudojo žmonių silpnybe visur naudoti tokį patį slaptažodį.

„Galime užtikrintai pasakyti, kad „CityBee“ duomenų nutekėjimas neužfiksuotas ir grėsmės mūsų klientų paskyroms, pagal turimus duomenis, nenustatyta. Asmuo, kuris kaip įtariama atliko neteisėtus veiksmus ir kurį jau sulaikė teisėsaugos pareigūnai, nespėjo padaryti daug žalos – įtartinus prisijungimus „CityBee“ sistema identifikavo išties operatyviai“, – pabrėžė L. Yla.

Pasak jo, manytina, kad įtariamasis galimai turėjo įsigijęs nelegalią vartotojų duomenų bazę, kurioje galėjo būti įvairių kitų internetinių paslaugų paskyrų prisijungimų informacija, kuria naudojantis galėjo būti bandoma jungtis prie „CityBee“ programėlės, panaudojant vartotojų iš Lietuvos prisijungimus.

Įtariamą asmenį policijos pareigūnai sulaikė galimai nusikaltimo metu, šiam vairuojant „CityBee“ automobilį, kuris buvo rezervuotas pasinaudojus svetima paskyra.

Anot L. Ylos, visi „CityBee“ klientai, nukentėję nuo įtariamojo, apie tai operatyviai informuoti. Dalis jų jau pateikė policijai pareiškimus, o teisėsauga, savo ruožtu, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Siekdami kuo geriau apsaugoti visus savo klientus, „CityBee“ taip pat ėmėsi proaktyvių papildomų atsargumo priemonių – visų „CityBee“ vartotojų seni prisijungimo slaptažodžiai buvo deaktyvuoti, o vartotojai gavo prašymus susikurti naujus slaptažodžius, bei yra įspėti apie vienodų slaptažodžių naudojimo riziką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: