Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Sulaikytas „kontrabandos karavanas“: per pusantros valandos įkliuvo 6 automobiliai su rūkalais

Grįžta senosios „kontrabandos mados“ – pasienyje su Baltarusija praėjusį penktadienį (birželio 10 d.) Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė visą būrį lengvųjų automobilių, kurių vairuotojai mėgino į Lietuvą įvežti nelegalius rūkalus.

Ankstų penktadienio rytą Kauno TM Mobiliųjų grupių posto ir Muitinės departamento Imuniteto tarnybos pareigūnai Raigardo kelio poste vos per pusantros valandos cigaretes aptiko šešiose viena po kitos važiavusiose mašinose. Rūkalai buvo išslapstyti kuro bake, dujų balione, bamperiuose, galiniuose ir priekiniuose sparnuose, slenksčiuose, apdailos panelėse, garso kolonėlėse ir kt. automobilių konstrukcijose įrengtose slėptuvėse.

Pirmoji, apie 4 val. 30 min., buvo sulaikyta Baltarusijos piliečio vairuota „Audi 100“: rūkalai (900 pakelių cigarečių) rasti jos kuro bake. Antrasis automobilis – „Seat“, įkliuvo po pusvalandžio, 501 pakelis cigarečių buvo rastas jo priekiniuose sparnuose. Trečia mašina (irgi „Audi“) sulaikyta beveik tuo pat metu – joje baltarusiškų cigarečių kontrabanda (695 pakeliai) aptikta dujų balione ir bamperyje.

Ketvirtoji „kontrabandos karavano“ dalyvė vėl buvo „Audi“: mašina sulaikyta 5 val. 30 min., rūkalai (920 pakelių) rasti už galinės sėdynės, žemų dažnių garso kolonėlėje įrengtoje slėptuvėje.

Apie 6 val. ryto Raigardo poste sulaikytas ir penktas – „Peugeot“ automobilis, šįsyk rūkalai (270 pakelių) aptikti jo galiniame sparne ir slenksčiuose. Dar tą pačią valandą muitininkai sulaikė ir paskutinį – šeštąjį to ryto automobilį su kontrabanda (424 pakeliais rūkalų) – cigaretės aptiktos „Ford“ apdailos panelėje.

Visų automobilių vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, o mašinos ir kontrabanda – sulaikyti. Kaip beveik visada būna tokiais atvejais – sulaikytos mašinos buvo senos ir mažos vertės: kontrabandininkai specialiai renkasi tokius automobilius, kad įkliuvę patirtų kuo mažiau nuostolių.

Tokie „kontrabandos karavanai“ Lietuvos pasienyje buvo dažnas reiškinys prieš keletą metų, tačiau dar prieš pandemiją įsivyravo tendencija, jog didžioji nelegalių rūkalų srauto dalis gabenama krovininiu transportu (vilkikais).

Panašu, kad ES uždraudus Rusijos ir Baltarusijos vilkikams vežti krovinius ES teritorijoje, kontrabandininkai bando prisitaikyti ir vėl ėmė „smulkinti“ savo nelegalias rūkalų siuntas.

Muitinės kriminalinės tarnybos informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: