Sulaikyto asmens automobilyje rasti 7 neteisėti gabenami tinklai

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją iš policijos pareigūnų, kurie Alytaus rajone sustabdė automobilį ir jame rado 7 draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomus tinklus.

„Bendradarbiaujant kartu su policijos pareigūnais galime laiku ir operatyviai užkardyti neteisėtą veiklą ir išvengti žalos gamtai. Kaip ir šiuo atveju, pagal gautą informaciją, nustatytas asmuo, kuris automobiliu gabeno 7 draudžiamus ne mėgėjų žvejybos įrankius – statomus tinklus. Laiku sulaikytas asmuo, žuvų sugavęs nebuvo ir žalos gamtai padaryti nespėjo“– sakė Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius.

Pasak aplinkosaugininko, už neteisėtą draudžiamų žvejybos įrankių laikymą jam gresia bauda nuo 60 iki 200 Eur ir tinklų konfiskavimas.

Aplinkosaugininkai kviečia žvejus būti sąmoningais ir laikytis mėgėjų žvejybos taisyklių bei tausoti gamtą ir jos išteklius.

„Jei išsiruošėte į žvejybą prisiminkite, kad visos taisyklės ir reikalavimai, kuriami norint išsaugoti žuvų išteklius. Dar vis aktualu pasikartoti, kad prieš žvejybą ir po žvejybos privaloma susitvarkyti žūklės vietą, t. y. 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos turi būti surinktos visos komunalinės atliekos, kurios vėliau turi būti išvežamos į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius“, – akcentavo viršininkas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: