Lidl nuotr.

Sultingo kalakuto paslaptys: Vytaro Radzevičiaus rekomendacijos ir receptas

Kalakutas – ne tik JAV švenčiamos Padėkos dienos stalo simbolis, bet ir vis labiau Lietuvoje populiarėjantis šventinis patiekalas, prie jaukaus stalo suburiantis šeimą ir draugus. Žinomas keliautojas ir kulinaras Vytaras Radzevičius atskleidžia, kad šis paukštis jam yra ypatingas tiek savo skoniu, tiek istorija. Anot jo, kalakutas, nors ir didelis paukštis, paruošti jį nėra sudėtinga, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Pasak V. Radzevičiaus, kalakutas nėra tik amerikietiškų tradicijų dalis – šis paukštis turi savitą vietą ir lietuvių virtuvėje.

„Senose lietuviškose receptų knygose, pavyzdžiui, „Lietuviška virėja“, ir kitose, galima rasti daugybę kalakuto paruošimo būdų. Vienas populiariausių – įdarytas džiovintomis slyvomis arba obuoliais. Šis receptas man primena senus laikus, kai svarbiausia buvo paprastumas ir natūralus skonis“, – pasakoja kulinaras.

Maistinga ir visoms progoms tinkama mėsa

Kalakutiena – ne tik skani, bet ir itin maistinga. Joje gausu baltymų, mažai riebalų, o svarbiausia – daug naudingų medžiagų, tokių kaip B grupės vitaminai, cinkas ir selenas. Šios savybės daro kalakutieną puikiu pasirinkimu tiek šventėms, tiek kasdieniam meniu.

V. Radzevičius dalijasi, kad jo šeimoje mėgstama ne tik kepta kalakutiena, bet ir garuose troškinti kukuliai, patiekiami su grietinės ir pomidorų pastos padažu. „Tai – greita ir paprasta alternatyva, kai nesinori praleisti visos dienos virtuvėje“, – sako jis.

Kaip išsikepti tobulą kalakutą?

Kalakutas – šventinio stalo pažiba, todėl jis reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio ir meilės. Tam, kad šis paukštis ant stalo būtų sultingas ir gardus, „Lidl“ ambasadorius V. Radzevičius dalijasi keliomis svarbiomis jo paruošimo paslaptimis.

„Kalakutą verta pamarinuoti ir laikyti per naktį: tai ne tik padės išsaugoti drėgmę, bet ir praturtins skonį. Kepimo metu nuolat laistykite paukštį atsirandančiais riebalais, kad mėsa taptų minkšta ir gardi. Be to, iš tų riebalų galima paruošti puikų baltąjį padažą – tiesiog ištirpinkite truputį sviesto, sumaišykite su miltais, įpilkite nukoštų kalakuto riebalų ir įspauskite citrinos sulčių. Rezultatas visada būna fantastiškas“, – rekomenduoja kulinaras.

Kai kalba pasisuka apie prieskonius, Vytaras sakosi besilaikantis klasikos. „Naudoju juoduosius ir kvapniuosius pipirus bei lauro lapus.

Jie puikiai pabrėžia kalakutienos skonį. Taip pat labai mėgstu kalakutieną su bešamelio padažu – tai dar viena puiki kombinacija“, – pažymi pašnekovas.

Ilgaamžės tradicijos – ant šiuolaikinio stalo: džiovintomis slyvomis įdarytas kalakutas

Lietuviškos virtuvės entuziastas V. Radzevičius dalijasi savo mėgstamiausiu kalakuto su džiovintomis slyvomis receptu ir priduria, kad kartais visa paslaptis slypi paprastume.

Kalakutui su džiovintomis slyvomis reikės:
1 kalakuto
200 g džiovintų slyvų
Druskos, juodųjų pipirų
2–3 lauro lapų

Kalakutą nuplaukite ir nusausinkite. Įtrinkite druska, pipirais ir lauro lapais.

Slyvas nuplaukite, nusausinkite ir sudėkite į kalakuto vidų. Paukščio angą užsiūkite arba užspauskite mediniais smeigtukais.

Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Įdėkite kalakutą į kepimo indą ir kepkite apie 3 valandas.

Kepimo metu kas 30 minučių apipilkite kalakutą susidariusiais riebalais.

Patikrinkite, ar kalakutas iškepęs – įpjaukite mėsą prie kaulo.

Patiekite su keptomis bulvėmis, salotomis arba mėgstamu padažu. Skanaus!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: